solyanreklam
sagreklam

BÜYÜKŞEHİR'DEN HAYVAN DOSTU EĞİTİM

Ankara Büyükşehir Belediyesi, pet-shop sahipleri ile yerel hayvan koruma görevlilerine yönelik eğitim programı düzenledi.

BÜYÜKŞEHİR'DEN HAYVAN DOSTU EĞİTİM
  • 27 Eylül 2018, Perşembe 0:00

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, PET-SHOP SAHİPLERİNE VE HAYVANSEVER VATANDAŞLARA YÖNELİK "EV VE SÜS HAVYANI SATIŞ YERİ EĞİTİMİ” İLE “YEREL HAYVAN KORUMA GÖREVLİSİ EĞİTİMİ" VERDİ

-EĞİTİM PROGRAMINDA; YEREL HAYVAN KORUMA GÖREVLİLERİNİN YETKİ VE SORUMLULUKLARI, HAYVAN EKOLOJİSİ, HAYVAN DAVRANIŞI, HAYVAN BAKIMI İLE EV VE SÜS HAYVANLARI SATIŞ, BARINMA VE EĞİTİM YERLERİ KONULARI İŞLENDİ

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SAĞLIK İŞLERİ DAİRE BAŞANLIĞI'NIN DÜZENLEDİĞİ EĞİTİME KATILANLARA SERTİFİKA VERİLECEK

          Ankara Büyükşehir Belediyesi, pet-shop sahipleri ile yerel hayvan koruma görevlilerine yönelik eğitim programı düzenledi.

         Hayvan haklarını önceleyen eğitim programı kapsamında pet-shop sahiplerine, hayvan sever vatandaşlara ve sivil toplum kuruluşları üyelerine, "Ev ve Süs Hayvanı Satış Yeri Eğitimi”  ile “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi" verildi. Pet-shop açmak ya da yerel havyan koruma görevlisi olmak isteyenlere yönelik gerçekleştirilen eğitim programı sonrasında sertifikaları da verilecek.

KURSA İLGİ BÜYÜK

         Ankara Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen eğitim programında; yerel hayvan koruma görevlilerinin yetki ve sorumlulukları uzmanlar tarafından tek tek anlatıldı.

         Beş günlük eğitim programında; hayvan davranışı, hayvan bakımı ve beslenmesi başta olmak üzere hayvanların kısırlaştırılması, aşılanması, işaretlenmesi, sahiplenilmesi ile ev ve süs hayvanları satış, barınma ve eğitim yerlerinin kuruluş, açılış, ruhsat, çalışma ve denetleme yönetmeliğiyle ilgili bilgiler verildi.

BİLİNÇLENDİRME VE FARKINDALIK

         Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Paşa Enver Baysa, hayvan hakları konusunda Başkentli vatandaşları bilinçlendirmek istediklerini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içinde hayvanlarımızı korumak istiyoruz. Bu işbirliği ve farkındalık sayesinde daha verimli sonuçlar alacağımıza inanıyoruz” dedi.

         Alo 153 Mavi Masa hattına gelen başvuru ve şikayetlere göre 2018 yılında yaklaşık 10 bin hayvana yönelik sorunu çözüme kavuşturan Büyükşehir Belediyesi, 8'i hayvan ambulansı olmak üzere toplam 16 adet araçla 24 saat sokak hayvanlarına yönelik hizmet vermeyi sürdürüyor.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık