Büyükşehir'den Gazipaşa yaylalarına dev çıkarma

Büyükşehir'den Gazipaşa yaylalarına dev çıkarma

Büyükşehir'den Gazipaşa yaylalarına dev çıkarma
  • 14 Ağustos 2018, Salı 0:00

Bu hizmet alkışlanır. Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın dört bir köşesinde sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergiliyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri Gazipaşa’ya bağlı yaylalara sağlık taraması, ağız ve diş sağlığı taraması, sosyal tespit ve mobil kuaför hizmetlerini götürdü.

Gazipaşa’ya bağlı yaylalardaki çocuk, genç, yaşlı bireylere doktor, hemşire, sosyolog, psikolog ve kuaför hizmeti götüren ekiplerin ilk durağı 1. Toroslar Günnercik Yayla Şenliği oldu. Şenliğin ilk iki gününde 216 kişi sağlık taramasından geçirildi, 3 kişinin sosyal tespiti yapıldı, 352 çocuk ağız ve diş sağlığı taramasından geçirilip diş macunu, diş fırçası, konuyu anlatan broşür ve boyama kitapları hediye edildi. Şenlikte büyükşehir belediyesinin en gözde hizmeti ise Mobil Tır oldu. Günnercik yaylasında gerçekleştirilen şenliğe civar yaylalar ve Gazipaşa şehir merkezinden 10 bin kişinin üzerinde katılım oldu. Burada Mobil TIR’ı ziyaret eden genç, yaşlı ve çocuklardan oluşan 222 kişiye saç kesimi, tıraş, cilt bakımı, el ve ayak tırnakları bakımı konularında hizmet verildi.  
İkinci etapta 6 yaylaya gidildi
Gazipaşa için özel bir program hazırlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, aralarında doktor, hemşire, sosyolog, psikolog, kuaför ve yardımcı personel olmak üzere yaklaşık 30 kişilik bir ekip ile ikinci etap programını ortalama deniz seviyesinden 1850 metre yükseklikteki Belbaşı, Maha, Berem, Yunt, Beyobası ve Cimbiti yaylalarında gerçekleştirdi. Yaylalarda vatandaşlarla bir araya gelen ekip içerisindeki diş doktoru  tarafından 212 çocuğa diş temizliği, bakımı ve fırçalama teknikleri uygulamalı anlatılıp diş macunu, diş fırçası, konuyu anlatan broşür ve boyama kitapları hediye edildi. Yine sosyal güvencesi olmayan 25 ihtiyaç sahibi için inceleme yapılıp sosyal kart talebi alındı. Sosyologlar ise evlerde incelemeler yapıp vatandaşların taleplerini yerinde dinledi. Mobil TIR’da her zamanki gibi iş başındaydı. TIR’da genç, yaşlı ve çocuklardan oluşan 247 kişiye saç kesimi, tıraş, cilt bakımı, el ve ayak tırnakları bakımı konularında hizmet verildi.  Doktorlar ise 313 vatandaşın sağlık taramasını yapıp gerekli konularda bilgiler aktardı. 
Dev hizmete muhtarlardan övgü
Büyükşehir Belediyesinin dört günlük Gazipaşa programında 529 kişi sağlık taramasından, 564 kişi ağız ve diş sağlığı taramasından, 469 kişi kuaför hizmetlerinden, 28 kişi ise sosyal tespit hizmetlerinden faydalandırıldı. Toplamda hizmetlerini 1850 metre yükseklikteki yaylalarda 1590 kişinin ayağına kadar götüren Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne mahalle muhtarları da övgüler yağdırdı.  

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık