solyanreklam
sagreklam

Büyükşehir Belediyesi Malkara Et Kombinası Tamamlanıyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayvan yetiştiriciliğini geliştirmek amacıyla hayata geçirilen Malkara Çavuşköy Et Kombinası'nın inşaat çalışmaları önemli ölçüde tamamlandı.Trakya'nın en büyüğü olan, Türkiye'de ise ilk sıralarda yer alan Çavuşköy Et Kombinası'nda yürütülen çalışmalar kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Söz konusu tesis faaliyete geçtikten sonra Trakya Bölgesi'nde hayvan yetiştiriciliği ve et üretimi büyük bir ivme kazanacak.Trakya'nın En Büyük Et Kombinası12 bin 586 metrekare inşaat alanına sahip tesiste, et kombine binası, idari bina, sosyal tesis binası, güvenlik binası, gübre deposu, trafo binası, su deposu ve kantar binası yer alıyor. Malkara Çavuşköy Et Kombinası'nın 200 büyükbaş, 400 küçükbaş olmak üzere toplam 600 hayvan kesim kapasitesi olacak. Entegre et işlenecek tesiste sucuk, salam ve sosis imalatı yapılabilecek. Tesisin faaliyete geçmesiyle hem hayvan yetiştiriciliği desteklenmiş olacak hem de vatandaşlara sağlıklı ve hijyenik et tüketme imkanı sunulacak.Başkan Albayrak: "Tesisten Bütün Vatandaşlarımız Yararlanacak"Çiftçiler ve yetiştiricilerin en büyük destekçisi olan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Büyükşehir Belediyemizin beş ana vizyonundan biri tarım ve hayvancılıktır. Türkiye'nin en verimli topraklarına sahibiz. Ayrıca bölgemiz hastalıktan ari bölgedir. Tekirdağ'ımızın sahip olduğu bu imkânları en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Çiftçilerimiz ve yetiştiricilerimize destek olmayı görev bildik ve Büyükşehir Belediyesi olarak Malkara Çavuşköy Et Kombinası projemizi başlattık. Bu tesisten sadece yetiştiricilerimiz değil, bütün vatandaşlarımız faydalanacak. İnşaat çalışmalarımız büyük ölçüde tamamlandı. Tesisimizi en kısa sürede tamamlayarak faaliyete geçireceğiz. Halkımıza hayırlı olsun" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Malkara Et Kombinası Tamamlanıyor
  • 13 Ağustos 2018, Pazartesi 0:00

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayvan yetiştiriciliğini geliştirmek amacıyla hayata geçirilen Malkara Çavuşköy Et Kombinası'nın inşaat çalışmaları önemli ölçüde tamamlandı.

Trakya'nın en büyüğü olan, Türkiye'de ise ilk sıralarda yer alan Çavuşköy Et Kombinası'nda yürütülen çalışmalar kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Söz konusu tesis faaliyete geçtikten sonra Trakya Bölgesi'nde hayvan yetiştiriciliği ve et üretimi büyük bir ivme kazanacak.

Trakya'nın En Büyük Et Kombinası

12 bin 586 metrekare inşaat alanına sahip tesiste, et kombine binası, idari bina, sosyal tesis binası, güvenlik binası, gübre deposu, trafo binası, su deposu ve kantar binası yer alıyor. Malkara Çavuşköy Et Kombinası'nın 200 büyükbaş, 400 küçükbaş olmak üzere toplam 600 hayvan kesim kapasitesi olacak. Entegre et işlenecek tesiste sucuk, salam ve sosis imalatı yapılabilecek. Tesisin faaliyete geçmesiyle hem hayvan yetiştiriciliği desteklenmiş olacak hem de vatandaşlara sağlıklı ve hijyenik et tüketme imkanı sunulacak.

Başkan Albayrak: "Tesisten Bütün Vatandaşlarımız Yararlanacak"

Çiftçiler ve yetiştiricilerin en büyük destekçisi olan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Büyükşehir Belediyemizin beş ana vizyonundan biri tarım ve hayvancılıktır. Türkiye'nin en verimli topraklarına sahibiz. Ayrıca bölgemiz hastalıktan ari bölgedir. Tekirdağ'ımızın sahip olduğu bu imkânları en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Çiftçilerimiz ve yetiştiricilerimize destek olmayı görev bildik ve Büyükşehir Belediyesi olarak Malkara Çavuşköy Et Kombinası projemizi başlattık. Bu tesisten sadece yetiştiricilerimiz değil, bütün vatandaşlarımız faydalanacak. İnşaat çalışmalarımız büyük ölçüde tamamlandı. Tesisimizi en kısa sürede tamamlayarak faaliyete geçireceğiz. Halkımıza hayırlı olsun" dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık