solyanreklam
sagreklam

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, ABD'li Müslüman siyasetçi ve insan hakları savunucusu Malcolm X'in adının, Ankara Çukurambar'da inşa edilen yeni ABD Büyükelçiliği'nin bulunduğu 1478. Cadde'ye verilmesine karar verildi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ
  • 01 Ocak 1970, Perşembe 0:00


-MALCOLM X, BAŞKENT'TE YAŞATILACAK...

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ'NDE, AMERİKALI MÜSLÜMAN İNSAN HAKLARI SAVUNUCUSU MALCOLM X’İN ADININ ÇANKAYA'DA BİR CADDEYE VERİLMESİNE KARAR VERİLDİ

-ÇUKURAMBAR'DA YENİ İNŞA EDİLEN ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ ÖNÜNDEKİ CADDENİN ADININ, "MALCOLM X CADDESİ" OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİ OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, ABD’li Müslüman siyasetçi ve insan hakları savunucusu Malcolm X’in adının, Ankara Çukurambar’da inşa edilen yeni ABD Büyükelçiliği’nin bulunduğu 1478. Cadde’ye verilmesine karar verildi.

MALCOLM X, ANKARA'DA YAŞATILACAK
Belediye Meclisi 2.Başkan Vekili Nail Çimen başkanlığında yapılan meclis toplantısında, kent gündemine ilişkin bir çok konunun yanı sıra Çankaya'daki bir caddeye "Malcolm X Caddesi" adının verilmesi de görüşüldü.
Toplantıda gündeme gelen Başkanlık yazısında, "Çankaya İlçesi Çukurambar Mahallesinde bulunan 1478. Cadde isminin MALCOLM X CADDESİ" olarak değiştirilmesine ilişkin İsimlendirme Komisyonu Raporu" oy birliğiyle kabul edildi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın; “İsmini Ankara’da yaşatacağız” dediği ABD’li Müslüman siyasetçi ve insan hakları savunucusu Malcolm X’in adı, Çukurambar’da inşa edilen yeni ABD Büyükelçiliği’nin bulunduğu 1478. cadde'de yaşatılacak.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık