solyanreklam
sagreklam

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI PROF. DR. YILMAZ BÜYÜKERŞEN'İN 2 EYLÜL ESKİŞEHİR'İN KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI PROF. DR. YILMAZ BÜYÜKERŞEN'İN 2 EYLÜL ESKİŞEHİR'İN KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI PROF. DR. YILMAZ BÜYÜKERŞEN'İN 2 EYLÜL ESKİŞEHİR'İN KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI
  • 31 Ağustos 2018, Cuma 0:00

Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, tarih boyunca birçok savaşta olduğu gibi, en büyük ve en değerli zaferimiz olan Kurtuluş Savaşı'nın da merkezinde yer almıştır.

Anadolu'daki pek çok şehir ve insan gibi, Eskişehir ve Eskişehirliler de Kurtuluş Savaşımızda büyük acılar çekmiş, büyük bedeller ödemiş, ancak azmi, cesareti ve kararlılığı sayesinde vatanını kurtarmayı ve korumayı başarmıştır.

2 Eylül 1922'de Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının komutasındaki kahraman Türk Ordusu Eskişehir'i düşmandan geri aldığında şehir harap ve bitap durumdaydı. İşte o gün kelimenin tam anlamıyla taş üstünde taşın kalmadığı bu şehir bugün, tüm ülkenin ve dünyanın gıptayla baktığı bir hale gelmiştir. Adeta kendi küllerinden yeniden doğmuştur.

Bir şehrin kendi küllerinden yeniden doğması öyle sanıldığı kadar kolay değildir. Uzun ve meşakkatli bir yolculuktur. Bu uzun ve meşakkatli yolculuğun en büyük kahramanları ise kanlarını ve canlarını bu topraklarda bırakmış aziz şehitlerimiz ile onların emanetine her zaman sahip çıkmış olan siz değerli Eskişehirlilerdir. Şehirler, içinde yaşayan insanları temsil ederler. Büyük bedeller ödemiş, büyük acılar çekmiş Eskişehir de, sizlerin bitmeyen sevginizle bugünlere gelmiştir.

Elbette nereye gideceğimiz kadar, nereden geldiğimiz de önemlidir. 2 Eylül 1922'deki o kurtuluş sevincini ve o günkü ruhu asla unutmamalıyız.

Yine unutmamalıyız ki, uğrunda bedeller ödenen şeyler değerlidir. O nedenle Eskişehir de bizler için çok değerlidir.

Eskişehir, Cumhuriyet ateşinin yakıldığı yerdir ve o ateş bizi ısıtmaya, aydınlatmaya sonsuza dek devam edecektir.

Şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıldönümünü kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu vatan için canını vermiş tüm şehitlerimizi şükranla anıyor, kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum.
Ruhları şad olsun.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI
PROF.DR. YILMAZ BÜYÜKERŞEN


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık