BÜYÜK OZAN NEŞET ERTAŞ'A VEFA KONSERİ

Büyük halk ozanı Neşet Ertaş ölümünün 6. yıldönümünde Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Vefa Konseri' ile anıldı.

BÜYÜK OZAN NEŞET ERTAŞ'A VEFA KONSERİ
  • 27 Eylül 2018, Perşembe 0:00

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ “BOZKIR’IN TEZENESİ” USTA OZAN NEŞET ERTAŞ’I ÖLÜMÜNÜN 6. YILINDA DÜZENLEDİĞİ MUHTEŞEM BİR KONSERLE ANDI 

-YÜZLERCE BAŞKENTLİNİN KATILDIĞI ANMA KONSERİNDE, USTA SANATÇININ UNUTULMAZ ESERLERİ SESLENDİRİLDİ

          Büyük halk ozanı Neşet Ertaş ölümünün 6. yıldönümünde Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Vefa Konseri” ile anıldı.

          Eserlerin düzenlemesini Mehmet Erdemli’nin yaptığı ve Şef Kemal Günüç yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, anma gecesinde “Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş’ın unutulmaz eserlerini seslendirdi.

BAŞKENT TÜRKÜYE DOYDU

         Türk Halk Müziği Sanatçıları Afşin ve Derya Karakayış çifti, ozanın dillerden düşmeyen türkülerini sevenleriyle buluşturdu.

         Sinevizyon eşliğinde Neşet Ertaş’ın kendi sesinden hayatını anlattığı görüntülerin yayınlandığı vefa konserinde, sanatçı dakikalarca ayakta alkışlanırken, duygusal anlar da yaşandı.

          Büyük ozan Neşet Ertaş’ın; “Gel Yanıma Gel”, “Leyla”, “Niye Çattın Kaşlarını”, Karadır Bu Bahtım Kara”, “Kendim Ettim Kendim Buldum”, “Neredesin Sen”, “Zülüf Dökülmüş Yüze” ve “Yalan Dünya” adlı türküleri salondakiler tarafından sanatçılarla birlikte seslendirildi.

 “ERTAŞ’IN ESERLERİ NESİLDEN NESİLE AKTARILMALIDIR”

          Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz, sazın ve sözün ustası Neşet Ertaş’ı rahmetle andıklarını belirterek, “Bozkırın tezenesi, gönül adamı Anadolu’nun yetiştirdiği büyük halk ozanı Neşet Ertaş, hayatı boyunca sevgiden, dostluktan ve kardeşlikten yana olmuş bu vatanın has evladıdır” dedi.  

         Ertaş’ın kendi sözü olan “Bu yalan dünyadan” 6 yıl önce göçüp gittiğini ifade eden Yılmaz, usta sanatçının eserlerinin nesilden nesile aktarılması gerektiğini ve gelecek nesiller tarafından bilinip sevilmesi amacıyla bu konserlere devam edeceklerini söyledi.

 

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık