solyanreklam
sagreklam

Bilgi Güvenliği Kurulu Toplantısı

Beşiktaş Belediyesi Mükemmellik Modeli Hedefine adım adım ilerliyor…

Bilgi Güvenliği Kurulu Toplantısı
  • 31 Temmuz 2018, Salı 0:49

Beşiktaş Belediyesi ISO 27001 Belgelendirme Süreci kapsamında Bilgi Güvenliği Kurulu 2. toplantısını gerçekleştirdi.

Günümüz gelişen teknoloji dünyası ile birlikte ortaya çıkan bilgi güvenliği risklerine karşı kurum içerisinde özellikle bilgisayar ortamında saklanan bilgilerin güvenliğinin sağlanması ve kurum çalışanlarının bu konuyla ilgili bilinçlendirilmesi amacıyla geçtiğimiz Mart ayında Beşiktaş Belediyesi Bilgi Güvenliği Kurulu oluşturulmuştu. 19 Temmuz 2017 Çarşamba günü 2. olağan toplantısını gerçekleştiren Beşiktaş Bilgi Güvenliği Kurulu’nda; Bilgi Güvenliği Danışmanı Uitsec baş denetçilerinden Serkan Kıraç, kurul üyelerine ISO 27001 Bilgi Güvenliğinin önemini bir kez daha vurgulayarak yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler aktardı.

Bilgi güvenliğinin en önemli unsuru olmakla birlikte aynı zamanda en zayıf halkası olma özelliğini taşıyan bölümün çalışanlar olduğunu vurgulayan Kıraç, kurum çalışanlarının bilgi güvenliği açısından bilinçlenmelerinin pek çok güvenlik zafiyetini ortadan kaldıracağını dile getirdi. Siber casuslar ile kötü niyetli hackerların elde etmek istedikleri verilere kullanıcı hataları sebebiyle rahatlıkla ulaşabildiklerinin altını çizen Serkan Kıraç, kurum bilgi güvenliği kurulu üyelerine bölümlerindeki diğer personellere aktarmak üzere çeşitli güvenlik önerilerinde bulundu.

Olağan Bilgi Güvenliği Kurulu Toplantısı, kurumda uygulanmaya başlayacak olan uygulama politikalarının hazırlanarak gözden geçirilmesi ve hazırlanan politikaların başkanlık onayına sunumuna hazır hale getirilmesiyle sona erdi.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık