solyanreklam
sagreklam

Beşiktaş’ta Yabancılık Çekmeyeceksiniz…

Beşiktaş Belediyesi, Turizm Danışma Bürosu ve Yabancılar Danışma Merkezi açıldı.

Beşiktaş’ta Yabancılık Çekmeyeceksiniz…
  • 30 Temmuz 2018, Pazartesi 10:05

Beşiktaş Belediyesi, Beşiktaş’ta yaşayan, seyahat eden ve okumak için gelen yabancılara yönelik Turizm Danışma Bürosu ve Yabancılar Danışma Merkezi'ni açtı. Yıldız Mahallesi, Çırağan Caddesi üzerinde gerçekleştirilen açılışa Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, pek çok ülkenin başkonsolosları, konsolosluk temsilcileri, yabancı misafirler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Hazinedar açılışta yaptığı konuşmasında, “İstanbulumuza ve bu tarihi başkentin kalbi Beşiktaşımıza gelen yabancı misafirlerimize çok daha iyi hizmet sunabilmek için Turizm Danışma Bürosu ve Yabancılar Danışma Merkezi kurduk. Burayı sadece bir turizm ofisi olarak düşünmeyin. Burada sadece İstanbulumuzu ve Beşiktaşımızı ziyaret eden turistlere hizmet etmeyeceğiz. Aynı zamanda İstanbul’a veya Beşiktaş’a yerleşen, çalışan veya eğitim gören yabancı uyruklu sakinlerimize ihtiyaç duydukları konularda destek vereceğiz. Beşiktaş Belediyesi olarak açmaktan gurur duyduğumuz Turizm Danışma Bürosu ve Yabancılar Danışma Merkezimizin hem Beşiktaş kentlileri hem de bu kentte yaşayan yabancı uyruklu misafirlerimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” dedi.

Beşiktaş Belediyesi Turizm Danışma Bürosu,
Beşiktaş'taki yerli ve yabancı misafirlerimize daha kaliteli bir kültürel ve turistik hizmet için destek verecek.

Beşiktaş Belediyesi Yabancılar Danışma Merkezi ise, ülkesinden ayrılıp, İstanbul’a veya bu metropolün kalbi Beşiktaş’a yerleşen, çalışan veya eğitim gören yabancı uyruklu sakinlerimize gündelik yaşamda ihtiyaç duydukları konularda destek vermeyi amaçlayan bir destek merkezidir.

Merkezimizde yabancı misafirlerimize ülkemize girdikleri andan itibaren ihtiyaç duydukları;
• Belediye Hizmetleri
• Oturma İzni
• Çalışma İzni
• Doğum Belgesi
• Evlenme için Gerekli Prosedürler
• Mülk Edinme Koşulları
• Sağlık Hizmetleri
• Eğitim Olanakları
• Sağlık Kurumları
• Türkçe Kursları gibi konularda yardımcı olmayı, bilgi vermeyi ve yol göstermeyi amaçlıyoruz.

Belediye olarak kurduğumuz bu merkezle, hem örnek olmak hem de ilgili birimler arasında eş güdümlü çalışarak Beşiktaş’ta yaşayan yabancı dostlarımıza daha iyi koşullar sunmayı hedefliyoruz. Amacımız, Beşiktaş sınırları içinde yaşayan Yabancı uyruklu vatandaşların Türkiye’ye yerleşirken yaşadıkları bürokratik işlemler için çözüm önerileri sunmak, günlük yaşamlarında ihtiyaç duydukları bilgileri sağlamak ve yol göstermek...

Merkezimizde, topluluklar arası paylaşımı arttırmayı, dostluk köprüleri kurmayı, deneyimleri aktarmayı ve yeni bir yaşam alanı yaratmayı öngören bir hizmet anlayışıyla Beşiktaş’ta tüm yabancı dostlarımıza kendilerini evlerinde hissettireceğiz.

Ayrıntılı bilgi için web sayfamızı en.besiktas.bel.tr/section/expatcenter ziyaret edebilir veya merkezimize gelebilirsiniz.

Adres: Yıldız Mah. Çırağan Cad. No: 26/A Beşiktaş İstanbul
Tel: (0212) 227 57 81

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık