solyanreklam
sagreklam

BBT UKRAYNA’DAN ÖDÜLLE DÖNDÜ

Bakırköy Belediye Tiyatroları ‘nın (BBT), “LENA, LEYLA VE ÖTEKİLER” adlı oyunu Ukrayna’nın en büyük tiyatro festivallerinden olan 20.International Theatre Festivali Melpomene of Tavria ‘dan onur ödülüyle döndü.

BBT UKRAYNA’DAN ÖDÜLLE DÖNDÜ
  • 05 Haziran 2018, Salı 0:00

Bakırköy Belediye Tiyatroları ‘nın (BBT),  “LENA, LEYLA VE ÖTEKİLER” adlı oyunu Ukrayna’nın en büyük tiyatro festivallerinden olan  20.International Theatre Festivali Melpomene of Tavria ‘dan onur ödülüyle döndü.

Zehra Ipşiroglu ‘nun  yazdığı, Ayla Algan’ın yönettiği  tek kişilik oyunla; Kherson sahnesinde Cihan Bıkmaz, Ukraynalı  izleyenleriyle buluştu.

Üç yıl önce BBT tarafından sahnelenmeye başlayan oyunda; Sovyet Rusya döneminde çocukluğunu ve ilk gençlik yıllarını yaşamış bir kadının yaşadığı aşkın peşinden Türkiye'ye gelişi ve kendini kültürel uyumlanma çabası ile burada var etmeye çalışması anlatılıyor.

Fethiye, Trabzon, Bursa, Adana ‘dan sonra Kiev-Ukrayna ve Almanya’da da  sahnelenen “ Lena, Leyla ve Ötekiler “ oyunu  ikinci kez gittiği Ukrayna’da onur ödülü kazandı.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da yaptığı açıklamada oyunda emeği geçenleri kutlayarak şunları ifade etti: “ Bakırköy Belediye Tiyatroları oyunlarının  gerek yurt içinde gerekse yurt dışında aldığı çok önemli ödüllerle gururlanıyoruz.  Bakırköy’ü sanatın başkenti yapma iddiamızın gereği olarak sanatın ve sanatçının yanında olmaya devam edeceğiz. “

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık