solyanreklam
sagreklam

Bayram öncesi cadde ve bulvarlar yıkanıyor

Bayram öncesi cadde ve bulvarlar yıkanıyor

Bayram öncesi cadde ve bulvarlar yıkanıyor
  • 16 Ağustos 2018, Perşembe 15:29

Kurban Bayramı öncesi birçok alanda çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin daha temiz görünmesi için cadde ve bulvarları tazyikli su ile yıkıyor.

Kurban Bayramı öncesi satış popülasyonu artan ürünlere yönelik gıda denetimlerini sıklaştıran, kurban kesim ile satış noktalarını belirleyen, ulaşım hizmetlerini ücretsiz yapacak olan ve zabıtanın kamu yararı gözeterek yürüteceği çalışmalarla ilgili kararları açıklayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin daha temiz görünmesi için cadde ile bulvarlarda temizlik çalışması başlattı. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının başlattığı temizlik çalışmalarında ilk olarak protokol yolu olarak bilinen Kamışlo Bulvarı ve Evrim Alataş Caddesi tazyikli su ile yıkandı. Temizlik çalışmasında 3 ekip ve 3 araç görev yaptı. Ekipler, trafikte herhangi bir aksama yaşanmaması için çalışmalarını gece saatlerinde gerçekleştirdi. Cadde ve bulvarların gidiş ile geliş yönlerinin tazyikli su ile yıkandığı çalışmada yol güzergahında yer alan kaldırımlarda yıkandı.

Dün itibariyle Bağlar ilçesi Bağcılar’da başlayan cadde ve bulvarların temizlik çalışmaları daha sonra kentin diğer ana arterlerinde devam edecek. Kurban Bayramı sonrasında da devam edecek temizlik çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi, ayrıca DİŞTİ’de aynı çalışmayı yürütecek.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık