solyanreklam
sagreklam

Bayram gününde Büyükşehir işbaşında

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, bayramın birinci gününde yetimlerden, huzurevi sakinlerine, hastalardan görev başındaki kamu çalışanlarına kadar her alanda hemşehrileri ile bayramlaştı.

Bayram gününde Büyükşehir işbaşında
  • 21 Ağustos 2018, Salı 0:00

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, bayramın birinci gününde yetimlerden, huzurevi sakinlerine, hastalardan görev başındaki kamu çalışanlarına kadar her alanda hemşehrileri ile bayramlaştı. Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz taşımacılık hizmetinden mezarlık hizmetlerine kadar birçok bayram çalışması dikkat çekti. Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü çalışanları bayram süresi boyunca izin yapmaksızın halka hizmete devam ediyor.

Trabzon bir Kurban Bayramını daha birlik ve beraberlik içerisinde idrak ediyor. Trabzon Valisi Yücel Yavuz ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu bayram mesaisine sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başladı. Vali Yavuz ve Başkan Gümrükçüoğlu, beraberlerindeki kamu kurumları yetkilileriyle birlikte ilk olarak şehit ve mezarlık ziyaretleri gerçekleştirdiler. 1 Nolu Asri Mezarlığını (Sülüklü) ziyaret eden Yavuz ve Gümrükçüoğlu, şehit kabristanlarına gül bırakarak dualar okudular. Kabristanlıktaki şehit yakınları ve ailelerle bayramlaşarak uzun süre sohbet eden ikilinin bir sonraki durağı Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Grup Komutanlığı oldu. Burada askerlerle bayramlaşan Yavuz ve Gümrükçüoğlu, sırasıyla İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek güvenlik güçleriyle bayramlaştılar. Vali Yücel Yavuz fedakârca hizmetlerinden ötürü güvenlik güçlerine teşekkür ederken Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, toplumun huzur ve refahı için mesai mefhumu gözetmeksizin görev başında olan asker ve polislerin kutsal bir görevi yerine getirdiğine dikkat çekti.

Vali Yavuz ve Başkan Gümrükçüoğlu, İl Emniyet Müdürlüğünün ardından sırasıyla Fatih Devlet Hastanesine geçerek burada tedavi görmekte olan hasta, hasta yakınları ve hastane çalışanlarıyla bayramlaştılar. Burada yaptığı değerlendirmede tüm kamu kurumlarının görev başında olduğuna dikkat çeken Gümrükçüoğlu, Türkiye’nin kamusal hizmet bakımından en iyi hizmeti halkına sağladığını ifade etti.

Trabzon protokolünün bir sonraki adresi ise 112 Acil Çağrı Komuta istasyonu oldu. Sonrasında Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ziyaret edildi. Protokol mensupları burada nöbet tutmakta olan İtfaiye çalışanları bayramlaştı. Başkan Gümrükçüoğlu, değerlendirmesinde İtfaiye çalışanlarına özel olarak teşekkür etti. İtfaiye teşkilatı mensuplarının her şartta görev başında olduğuna değinen Gümrükçüoğlu, “Halkımızın can ve mal güvenliği için bayram günü nöbette olan değerli mesai arkadaşlarıma Trabzon adına teşekkür ediyorum” dedi. Vali Yavuz ve Başkan Gümrükçüoğlu buradaki temaslarının ardından Bahçecik Sevgi Evlerinde çocuklarla, Köşk Huzurevi ve Çamlık Huzurevinde yaşlılarla bayramlaştı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER ALANDA İŞBAŞINDA

Öte yandan Trabzon Büyükşehir Belediyesi bayram nedeniyle Trabzon halkına sunduğu hizmetlerle dikkat çekti.  Trabzonluların bayramı en güzel şekilde geçirmesi için günler öncesinden hazırlıklarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların kabir ziyaretlerini rahatça yapabilmeleri için şehir merkezindeki kabristanlıklara ücretsiz otobüs seferleri düzenleniyor. Büyükşehir Belediyesi, Boztepe ve Bahçecik mezarlıklarında kabir ziyareti yapacak vatandaşlar için Meydan Parkı kenarından otobüs kaldırırken, Bostancı ve Sülüklü mezarlıklarına gitmek isteyen vatandaşlar için ise Baro binası önünden otobüs seferleri gerçekleştiriliyor. Mezarlıklara ücretsiz otobüs seferleri 09.00-15.00 saatleri arasında icra ediliyor. Büyükşehir Belediyesi ayrıca Sülüklü Mezarlığında bayramın birinci günü, gün boyunca Kur-an’ı Kerim okuttu. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi bayram boyunca il genelinde toplu taşıma hizmetini ücretsiz olarak vatandaşlarına sunuyor. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü, bayram tatili süresi boyunca tam kadro olarak normal çalışma düzenine devam ediyor. 18-26 Ağustos tarihleri arasında Kurban Bayramının gerçekleşiyor olması, turizm sezonunun olması, endüstriyel tarım ürünleri olan fındık ve çay hasadı ile yaz mevsimi şartlarının devam ediyor olması nedeniyle TİSKİ Genel Müdürlüğü çalışanları bayram izni yapmaksızın çalışmalarını sürdürüyor.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık