solyanreklam
sagreklam

Başkan Zihni Şahin: Denize Girmek Acımız Yasımız Olmasın

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin son günlerde meydana gelen boğulma olaylarından dolayı büyük üzüntü yaşadıkları ifade ederek denize girmek, acımız ve yasımız olmasın dedi.

Başkan Zihni Şahin: Denize Girmek Acımız Yasımız Olmasın
  • 24 Ağustos 2018, Cuma 18:13
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamalarda şunları söyledi “ Songünlerde boğulma olayları artmıştır. Her gün boğulma tehlikesi geçiren hemşerilerimizbulunmaktadır. İnsanlarımızın hayatlarını kaybetmesinden büyük üzüntü duymaktayım. TümSamsun ve ülke olarak üzüntü duymaktayız. Biz yaz mevsiminin gelmesiyle sosyal projekapsamında LED TV’lerde, Blbortlarda ilgili kurumlarımızla işbirliği yaparak uyarılar yaptık.Vatandaşlarımızı dikkatli olmaya davet ettik. Sahil boyunca uyarı levhaları koyduk. Diğerresmi kuruluşlarımızda önemli uyarılarda bulundu. Cankurtaran ve botlarımız görev yapıyor.Fakat denize girilen alan çok fazla büyüktür. 24 saat denize girmek mümkündür. Bu nedenlehemşerilerimiz çok dikkatli olmaları gerekmektedir. “ dedi.

HAYATINI KAYBEDEN HER İNSAN BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ACI VE YASTIR

Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Zihni Şahin önemli uyarılar yaparak açıklamalarınışöyle tamamladı: “ Denize girilmesi yasak ve tehlikeli olan bölgeler bulunmaktadır. Bunedenle hemşerilerimize çok büyük bir görev ve sorumluluk düşmektedir. Uyarı levhalarınadikkat etmeleri, tehlikeli ve yasak bölgelerde denize girmemelerini, denizde açılmamalarını,bilmedikleri yerlerde denize girmemelerini, birbirlerini uyarmalarını, birbirlerini kontroletmelerini hassasiyetle rica ediyorum. Suda tehlikeli hareketler yapmaktan ve uzaklaraaçılmaktan kaçınılmalıdır. Sulama kanallarında, barajlarda veya göletlerde yüzülmemelidir.Havuz ve su kaydırakları küçük çocuklar için çok tehlikelidir. Bu nedenle aileler çocuklarını bualanlarda yalnız bırakmamalıdır. Derinliği bilinmeyen, dibi görünmeyen suya balıklamaatlamak çok tehlikelidir. Hayatını kaybeden her insanımız benim için büyük bir acı ve yastır.Bu acıları ailelerimizin, anne baba ve kardeşlerin yaşamamalarını istiyorum.” Dedi.

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık