solyanreklam
sagreklam

BAŞKAN TÜRKYILMAZ: “5 YIL 8 AY 24 GÜN DAHA GÖREVİMİN BAŞINDAYIM”

BAŞKAN TÜRKYILMAZ: “5 YIL 8 AY 24 GÜN DAHA GÖREVİMİN BAŞINDAYIM”

BAŞKAN TÜRKYILMAZ: “5 YIL 8 AY 24 GÜN DAHA GÖREVİMİN BAŞINDAYIM”
  • 06 Temmuz 2018, Cuma 0:00

Mudanya Belediyesi’nin Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, geride bıraktığı 4 yılda 30 yılda yapılmayan hizmetin 30 katını Mudanyalılarla buluşturduklarını belirterek, “5 yıl 8 Ay 24 gün daha görevimin başındayım, Mudanya’da hizmet devam edecek” dedi.

Mudanya Belediyesi’nin Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz başkanlığında Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Meclis gündeminde yer alan maddelerin görüşülmesinin ardından konuşan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, bundan tam 4 yıl önce Mudanyalılara iki dönemde 100 projeyi hayata geçireceğinin sözünü verdiğini hatırlattı. Kentsel yaşam kalitesi, tarihi, kültürel doku ve etkin belediye yönetimiyle, insana yatırımın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Hayri Türkyılmaz, “Geride bıraktığımız 4 yılda 30 yılda yapılmayan hizmetin 30 katını Mudanyalılarla buluşturduk. Göreve geldiğimiz günden bu yana sonra Bütünşehir Yasası ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’ne geçen yerlerimiz dışında belediyemize ait alanları en iyi şekilde kullanarak, Mudanyalılara açtık. Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi’nden Mütareke Meydanı’na mahalle ve sokaklarda yaptığımız çalışmalara kadar herkes neler yaptığımızın farkında. İnsanlarımızın mutlu bir şekilde yaşaması adına üzerine düşen görevi yapan herkese teşekkür ediyorum. 4 yıl 3 ay 6 günlük sürecimizi tamamladık. 5 yıl 8 Ay 24 gün daha Mudanya’da bu görevi yapacağım. 2019’da hizmete kaldığımız yerden devam edeceğiz” diye konuştu.

BAŞKAN TÜRKYILMAZ’A MYRELİA YETKİSİ

Meclis’te ayrıca Ömerbey Mahallesi’nde yer alan Myrleia Antik Kenti’nin bulunduğu alanda hayata geçirilmek istenen arkeopark projesiyle ilgili Başkan Türkyılmaz’a yetki verildi. Birinci ve üçüncü Derece Arkeolojik Sit Alanı olarak tescil edilen alan yüzeyinde yapılan arkeolojik araştırmalarda Helenistik, Roma ve Bizans döneminde tarihlenen Myrleia Antik Kenti’nde Uludağ Üniversitesi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Müze Müdürlüğü ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü ile gerekli görüşmelerin yapılması ve ilgili kurumlarla gerekli protokolün yapılması için Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a yetki verilmesi konusunda gündeme gelen madde, AK Parti grubunun çekimser oyuyla kabul edildi. Toplantıda bir sonraki meclis oturumunun 7 Eylül 2018’de yapılması kararlaştırıldı.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık