solyanreklam
sagreklam

Başkan Türel Kömürcüler Hayvan Pazarını İnceledi

Başkan Türel Kömürcüler Hayvan Pazarını İnceledi

Başkan Türel Kömürcüler Hayvan Pazarını İnceledi
  • 16 Ağustos 2018, Perşembe 0:00

Kömürcülerde bayramda ücretsiz kesim

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’da yine bir ilk hizmet olan Kömürcüler bölgesine hareket getirecek Canlı Hayvan Borsası alanında inceleme yaptı. Kurban Bayramında ücretsiz kesimin yapılacağı Kömürcüler Hayvan Pazarı Antalya’nın hayvan ticaretine katkı sağlayacak. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Ticaret Borsası’nın ortak girişimiyle Döşemealtı İlçesi’ne bağlı Kömürcüler Mahallesi’nde Canlı Hayvan Pazarı ve Kurban Kesim Alanı’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı ile birlikte hayvan borsasının kurulacağı Kömürcüler ’deki 55 dönüm arazide yaklaşan Kurban bayramı öncesi inceleme yaptı. Başkan Türel Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici’den bilgi aldı.

Kurbanda ücretsiz kesim

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel,  Antalya’nın çok önemli bir eksikliğini giderdiklerine değinerek, “Bir işe başlamak bitirmenin yarısıdır. Gördüğünüz gibi Hayvan Pazarı alanı en azından Kurban Bayramında geçici hizmet verecek duruma geldi. Hem hayvanlarını satmak isteyen esnafımız, burada hayvanlarını ücretsiz olarak barındırabilecek, hem de kurban vazifesini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımız ücretsiz kesimle kurbanlarını kestirebilecekler” dedi.

Borsa kısmını tamamlamak istiyoruz

Öncelikle borsa kısmını tamamlamak istediklerini belirten Başkan Türel, “İnşallah bayramdan sonra kalan kısımların hizmet vermesi için de ihalemizi Eylül sonunda yapacağız. Eylül ayı meclisimizde alınması gereken kararları inşallah tamamlarız. Borsamızın büyük bir katkısı oluyor. Bu bizim için bir başlangıç bir itici güç olacak. Şirketimizin ortağı olarak sermaye payını da nakit olarak inşallah onlarda ödeyeceklerini ifade ediyorlar. O sermaye payı ile hemen ihalenin yapılması ile birlikte bizde büyükşehir olarak kendi payımıza düşen yüzde 70’i sermaye payını ödeyerek burayı en kısa zamanda tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

Kaçak kesim önlenecek

Başkan Türel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Antalya’da en güzel şekilde kendi bölgesinde ki hayvancılık sektörüne katkı sağlayacak bir borsayı, ileride kesimhaneyi burada tamamlamak üzere hizmeti sunmuş olacağız. Sektörün içinde bulunan arkadaşların burada mutlaka ticari faaliyetlerini en güçlü bir şekilde sürdürmeye yönelik yaklaşım gösterirse o zaman başarılı oluruz. Ben bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyorum. Bu işin en önemli amacı kaçak kesimlerin önlenmesidir. Şimdi çok daha güçlü bir şekilde kaçak kesime karşı bir mücadele verilebilir hale geliyoruz” dedi.

Hayaldi gerçek oldu

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ‘da yıllardır dile getirilen Canlı Hayvan Borsası’nın şu an fiziki durumunun bu seviyelere gelmesinde ki mutluluğunu dile getirerek; ‘Geçmişte kurduğumuz hayallerden bu duruma gelmek gerçekten çok sevindirici. Şu anda bayram telaşıyla biraz eksiklerimiz olabilir. Gelinen seviyeyi iyi bir başlangıç olarak görüyorum. İnşallah Eylül-Ekim gibi gerçek hedeflediğimiz borsayı tamamlayacağız’’ dedi.

Antalya’ya yakışan Pazar

Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı da 1990’dan bu yana oda başkanı olduğunu hatırlatarak, “Her yıl bu konu konuşuldu ve konuşulduğuyla kaldı. Sayın başkanımıza hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Antalya’ya 10 fabrika değerinde bir Pazar kazandırdı. Burası Antalya’ya yakışır bir hayvan pazarı olacak’’ dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık