solyanreklam
sagreklam

Başkan Şahin ,4 yıllık çalışmalarını anlattı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,büyükşehrin 4 yıllık çalışmalarına ilişkin sunum yaptı, öneri ve görüşleri dinledi.

Başkan Şahin ,4 yıllık  çalışmalarını  anlattı.
  • 17 Şubat 2018, Cumartesi 13:45

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bir önceki Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Şahinbey Belediye Başkanı Ömer Can, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin ve büyükşehir meclis üyeleriyle, il genel meclis üyeleriyle Mutfak Sanatları Merkezi’nde bir araya geldi, büyükşehrin 4 yıllık çalışmalarına ilişkin sunum yaptı, öneri ve görüşleri dinledi. Bilgilendirme çalışmalarına devam edecek olan Şahin, her kesimle paylaşımlarda bulunacak.

 

Başkan Şahin, yerel seçimlere 1027 projeyle yola çıktıklarını belirterek, çok zor bir dönem geçirmelerine rağmen projelerin çoğunun ya tamamlandığını ya da bitmek üzere olduğunu belirtti.

EN PRESTİJLİ PROJE: DÜZBAĞ

Türkiye’nin Melen’den sonra ikinci büyük içme suyu projesi olan Düzbağ İçmesuyu Projesi’yle Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesine bağlı Düzbağ beldesinden doğan, Fırat Nehri'nin bir kolu olan Göksu Çayı Gaziantep'e akıtacaklarını anlatan Şahin, Kartalkaya Barajı'ndan gelen eski boruların, 2,60 metre çapındaki çelik borularla değiştirildiğini, kayıp kaçak oranında ciddi düşüşler sağlanınca yüzde 15 oranında suda indirime gittiklerini hatırlattı.

KUZEY ŞEHRİ ANLATTI

Şahin, şunları aktardı: “Toplumda olan güven bağı açısından ağzından çıkanları yapabilme gücü çok önemlidir. Hamdolsun Allah bizi mahcup etmedi. Türkiye’ye örnek projelerden biri olarak gösterilen Kuzey Şehir Projesinde çalışmaların tüm hızıyla devam ediyor.TOKİ bizim en büyük paydaşımız. 8,5 milyon metrekare alanda 50 bin konutun yükseleceği, yaklaşık 250 bin nüfusun yaşaması düşünülen Kuzey Şehir’de ilk etapta 3 bin 500 bitti. Biz altyapı çalışmalarını yürütürken bir taraftan da yol açıyoruz bu yol her yola benzemiyor. 5’inci Organize Sanayi Bölgesinden 5 kilometre yol açtık.”

Kenti bütüncül bir yaklaşımla yönetmeyi kendisine ilke edinen Başkan Fatma Şahin, şehri geleceğe taşımak amacıyla yürütülen çalışmalarla ilgili görüş ve önerileri dikkate alarak, toplumun tüm kesimlerini yönetime kattı.

HER DÜŞÜNCEYİ DİNLEDİ

Yaklaşık dört yıldır Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan Şahin, şehri ortak akılla yönetme anlayışını öne çıkardı, yönetimde “Ben Yaptım Oldu” mantığını elinin tersiyle bir kenara itti, taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı. Kentte faaliyet gösteren STK temsilcileriyle, meslek kuruluşlarıyla, odalarla, muhtarlarla ve siyasetçilerle sürekli istişarelerde bulunan  Şahin, halkın nabzını tutmayı ihmal etmedi. Gaziantep’i her yönüyle geleceğe hazırlamak için kucaklayıcı yönetim tarzıyla öne çıkan başkan, her fikri, her düşünceyi, her öneriyi dikkate aldı, şehrin menfaatine yönelik kararlar aldı.

ŞEHİRLE BİRLİKTE HAREKET ETTİ

 

Toplantılarda, Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarda eksik görülen yönler ele alınarak, çalışmalardaki aksaklıklar tespit edildi. Çalışmaları daha güzel bir noktaya taşımak için farklı görüş ve önerileri önemseyen başkan Şahin, şehirle birlikte kenti daha güçlü hale getirmeyi görev bildi. Gaziantep’e sınıf atlatacak, kentin vizyonuna vizyon katacak projeleri şehrin dinamikleriyle görüş alış verişinde bulunan başkan, çalışmalardaki eksiklerin giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunarak, takdir topladı. Başkan Şahin’e yaptığı çalışmalardan ve desteklerden dolayı bazı STK’lar başkanı, onursal üye yaptı, bu kapsamda Gaziantep Tenis İhtisas Spor Kulübü Derneği (GATİK), başkan Şahin’i derneğin onursal üyelik beratı verdi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık