solyanreklam
sagreklam

BAŞKAN KERİMOĞLU: BAKIRKÖY BELEDİYESİ NÜFUSUNA ORANLA EN ÇOK KREŞ ÇOCUĞUNA HİZMET VEREN BELEDİYE

Bakırköy Belediyesi Çocuk Evlerinin yeni eğitim-öğretim yılı açılışında bir konuşma yapan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Bakırköy Belediyesi'nin nüfusuna oranla en fazla kreş çocuğuna hizmet veren Belediye olduğunu açıkladı.

BAŞKAN KERİMOĞLU: BAKIRKÖY BELEDİYESİ NÜFUSUNA ORANLA EN ÇOK KREŞ ÇOCUĞUNA HİZMET VEREN BELEDİYE
  • 25 Eylül 2018, Salı 0:00

Bakırköy Belediyesi Çocuk Evlerinin yeni eğitim-öğretim yılı açılışında bir konuşma yapan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Bakırköy Belediyesi’nin nüfusuna oranla en fazla kreş çocuğuna hizmet veren Belediye olduğunu açıkladı.

Bakırköy Belediyesi’nin okul öncesi eğitime çok önem verdiğini belirterek konuşmasına başlayan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu şunları söyledi: “Bakırköy Belediyesi’nin en fazla önemsediği hizmetlerden biri, okul öncesi eğitimdir. 10 çocuk evimizle, 110 çalışanımızla 800 çocuğumuza hizmet veriyoruz. Sadece İstanbul’da değil, Türkiye genelinde nüfusuna oranla en çok kreş çocuğuna hizmet veren belediyeyiz. Okul öncesi eğitimin, sonraki ilkokul, lise ve üniversite eğitimlerine çok katkısı olduğuna inanıyoruz. Biz çalışan annelere katkı sunmak amacıyla kreş sayımızı 6’dan 10’a, 320 olan kapasitemizi de 800’e çıkardık. Ben de kızını geçen yıl olduğu gibi bu yıl Bakırköy Belediyesi Çocuk Evlerine gönderen bir veli olarak da söylüyorum, niteliğe çok önem veriyoruz. Ben de çocuğumu belediye kreşine emanet ediyorum.”

NENE HATUN ÇOCUK EVİ YENİ YERİNE TAŞINDI

Bakırköy Belediyesi Çocuk Evleri yeni dönem açılış töreninin devamında ayrıca yeni yerine taşınan Nene Hatun Çocuk Evi’nin de açılışı gerçekleşti.

Bakırköy Belediyesi Cumhuriyet Evi ve Demokrasi Parkı içerisinde daha önce Nene Hatun Çocuk Evi’ni açtıklarını fakat buranın talep karşısında yetersiz kalması üzerine yeni yerine taşındığını ifade eden Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu açılışta şunları ifade etti: “ Nene Hatun Çocuk Evi’ni taşımanın ayrı bir heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyet Evi ve Demokrasi Parkı’nda bulunan çocuk evimizde 2 küçük sınıfta bu hizmeti veriyorduk. Yoğun talep karşısında yeterli olamayacağını gördük ve daha önce BAKUT tarafından kullanılan bu sempatik alanı çocuklarımız için hazırladık. Yeni yerine taşınan Nene Hatun Çocuk Evimizde; 3 sınıf, oyun salonu, yemekhane, kütüphane bulunuyor. 55-60 öğrenci kapasitesiyle hizmete açmış bulunuyoruz.  Katkı sunan tüm sivil toplum örgütlerine çok teşekkür ediyorum.”

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık