solyanreklam
sagreklam

Başkan Hazinedar’ın ABD Ziyareti

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ve beraberindeki heyet, bir dizi görüşme ve ...

Başkan Hazinedar’ın ABD Ziyareti
  • 02 Ağustos 2018, Perşembe 19:54

Başkan Hazinedar, Beşiktaş Belediyesi’nin “Tüm Çocuklar İçin Dünya Barış Parkı” Projesini ABD’de Tanıttı!

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, yoğun bir görüşme trafiğinde bulunmak için ABD’ye gitti. New York’ta bir dizi temaslarda bulunan Başkan Hazinedar hem kardeş belediyemiz Brooklyn’i ziyaret etti hem de dünyaya örnek olacak bir projeyi tanıttı.

Başkan Hazinedar, İstanbul'da bu yıl içinde yapılması planlanan ve özellikle engelli çocukların diğer çocuklarla beraber oynamalarına imkân sağlayacak "Tüm Çocuklar İçin Dünya Barış Parkı”nı New York'ta tanıttı.

New York'ta düzenlenen tanıtım toplantısına Beşiktaş Belediye Av. Başkanı Murat Hazinedar, Türkiye'nin New York Başkonsolosu Ertan Yalçın, WCPUN Başkanı Sherrill Kazan ve Beşiktaş Belediyesi yetkilileri katıldı. Başkan Hazinedar, törende yaptığı konuşmada, parkın engelli ve yaşlıların tüm ihtiyaçları göz önüne alınarak şekillendirildiğini ve 2017'de tamamlanmasının planlandığını söyledi.

Hazinedar, "Beşiktaş belki İstanbul'un kalbi, Türkiye'nin en önemli noktalarından, markalarından bir tanesi, ama sonuçta bizim de yerel yönetici olarak yerelden ulusala ve evrensele bir mesaj vermemiz gerekiyor. Bunu çok sık da yapıyoruz. Hanuka'dan daha çok ses getirecek bir festivali önümüzdeki ay gerçekleştireceğiz. Müslüman ve Atatürkçü bir belediye başkanı olarak, Müslüman bir ülke olarak ilk kez bizim topraklarımıza 500 yıldır değer katan Yahudi kardeşlerimizin Hanuka Bayramını hem birlikte hem de sokakta kutladık. Bölgede, ülkede ciddi bir barış sorunu var, bu yüzden bu sene barışmak konulu uluslararası bir çiçek festivali yapıyoruz. Dünyadan da önümüzdeki ay yapılacak bu festivale yoğun katılım olacak" dedi.

Hazinedar WCPUN ile işbirliği yapacakları parkın taslak çizimlerini basına gösterdiği imza töreninde, parkın Beşiktaş'ta yapılacağını, böylelikle tüm çocuklar için, ama öncelikle her türlü engelli çocuk için bir oyun parkı projesini hayata geçireceklerini, bu projenin de Türkiye'ye örnek ve referans olacağını söyledi. WCPUN derneğinin ise bu park projesinin engelliler için yeterli imkân sunulmayan ülkelere tanıtımını yapacağını kaydeden Hazinedar, projenin uluslararası dergi ve yayınlarda örnek olarak yer alacağını ifade etti. Konuşmaların ardından Hazinedar ve WCPUN Başkanı Sherrill Kazan işbirliği protokolünü imzaladı.

Kardeş Belediyemize Ziyaret!

Başkan Hazinedar, tanıtım toplantısının ardından Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams’ı ziyaret ederek Brooklyn Belediyesi’ni gezdi. Başkan, Brooklyn ile kardeş belediye protokolünü tazeleyerek somut projeler üzerinde görüşmeler yaptı.

ABD ziyaretinde sırasıyla, Amerikan Yahudi Yardımlaşma Derneği’ni ve Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu ziyaret eden Başkan, Amerikan Yahudi Kongresi Başkanı Mr. Jack Rosen ve Amerika’da yaşayan Türk Yahudileri ile de bir araya geldi.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık