solyanreklam
sagreklam

BAŞKAN HAYRİ TÜRKYILMAZ’DAN MUDANYA ESNAFINA ÇAĞRI “GEL KARDEŞİM, AL PARANI”

BAŞKAN HAYRİ TÜRKYILMAZ’DAN MUDANYA ESNAFINA ÇAĞRI “GEL KARDEŞİM, AL PARANI”

BAŞKAN HAYRİ TÜRKYILMAZ’DAN MUDANYA ESNAFINA ÇAĞRI  “GEL KARDEŞİM, AL PARANI”
  • 31 Temmuz 2017, Pazartesi 0:00

Mudanya Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü gerçekleştirdiği çalışma ile alacağı borçların yanı sıra vereceği borçların da peşine düştü. Mudanya Belediyesi büyük bir kısmı geçmiş dönemlerden alacağı olan esnafı arayarak ödemeleri gerçekleştiriyor. 

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın talimatı ile çalışmalarını yoğunlaştıran Mali Hizmetler Müdürlüğü, belediyeden alacağı olanların peşine düştü. Büyük bir kısmı geçmiş dönemden kalan ve çoğunluğunu Mudanyalı esnafın oluşturduğu alacaklıları arayan Mali Hizmetler Müdürlüğü, ödemelerini gerçekleştiriyor. Mudanyalı esnafı mağdur etmemek adına bu tür çalışma gerçekleştirdiklerinin altını çizen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, belediyeden alacağı olan Mudanya esnafına, “Gel kardeşim al paranı” çağrısında bulundu.
“MADDİ ANLAMDA DA İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”
Göreve geldiklerinde 30 Milyon TL daha sonrasında TKVK payı ile birlikte toplam 37 Milyon TL'lere yaklaşan borç ile karşı karşıya kaldıklarının altını çizen Türkyılmaz, "Bu borcumuzu bugün yarı yarıya indirdik. Yaptığımız yapılandırmalar ile borcumuzun kalanını da planlı bir şekilde ödüyoruz. Mudanya Belediyesi’nin tarihinde maddi anlamda da ilkleri gerçekleştiriyoruz” dedi. Personel giderlerini yüzde 42’lerden yüzde 30.01 oranına düşürdüklerini belirten Türkyılmaz, “Bu bütçe açısından büyük bir başarıdır" dedi. Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirdiklerini dile getiren Türkyılmaz, “Bugün personeline en yüksek ücreti veren belediyeler arasındayız. Borcumuzu günü gününe ödüyor, birçok alanda da hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Çünkü bir liralık işi bir liraya yapıyor, halkımızın bizlere verdiği emanete sahip çıkıyoruz” ifadelerini kullandı.     

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık