solyanreklam
sagreklam

BAŞKAN HAYRİ TÜRKYILMAZ, “MÜTAREKE’NİN ÖNEMİNİ HERKES BİLMELİ”

BAŞKAN HAYRİ TÜRKYILMAZ, “MÜTAREKE’NİN ÖNEMİNİ HERKES BİLMELİ”

BAŞKAN HAYRİ TÜRKYILMAZ,  “MÜTAREKE’NİN ÖNEMİNİ HERKES BİLMELİ”
  • 04 Ekim 2017, Çarşamba 0:00

Mudanya Belediyesi’nin, “Dünya tarihine mührümüzü barış ile vurduk” sloganıyla 8-11 Ekim tarihlerinde gerçekleştireceği,  Mudanya Mütarekesi’nin 95’inci yılı etkinlikleri düzenlenen toplantı ile kamuoyuna duyuruldu. 95 yıl önce barış için vurulan mührü bugünde yaşattıklarını belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Birilerinin yok etmeye çalıştığı bu değerlerimize sahip çıkarak geleceğe taşıyor ve Mütareke’nin önemini bütün dünyaya duyurmaya çalışıyoruz” dedi.

Mudanya Belediyesi tarafından 8-11 Ekim tarihleri arasında “Dünya tarihine mührümüzü barış ile vurduk” sloganıyla düzenlenecek olan Mudanya Mütarekesi’nin imzalanışının 95’inci yıldönümü kutlamaları düzenlenen toplantı ile kamuoyuna duyuruldu. Toplantıya Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Akın Poroy, Erkan Altıntaş ve Hakan Karademir’in yanı sıra CHP İlçe Başkanı Ergül Batman katılım sağladı. Gerçekleşecek etkinlikler ile ilgili detaylı bilgiler aktaran Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya Mütarekesi’nin 95’inci yılı kutlamalarının dört gün boyunca coşku ile kutlanacağını ifade etti. Etkinliklerin 8 Ekim Pazar günü 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un katılacağı söyleşi ve imza günü ile başlayacağını belirten Türkyılmaz, 11 Ekim Çarşamba günü ise Haluk Levent konseri ile etkinlikleri noktalayacaklarını söyledi.
İSMET İNÖNÜ’NÜN KIZI MUDANYA’DA
10 Ekim Salı günü “İnönü’den Günümüze Dış Politika” konulu söyleşi ile Mudanya’da önemli isimleri bir araya getireceklerini söyleyen Türkyılmaz, “İsmet İnönü’nün kızı İnönü Vakfı Başkanı Özlem Toker,  Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Yekta Güngör Özden, 22. Dönem Bursa Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Özyurt ile 17. Dönem Amasya Milletvekili Arsan Savaş Arpacıoğlu ve bizlerle birlikte olacak” dedi.
PUL KOLEKSİYONU SERGİSİ 10 GÜN AÇIK KALACAK
Mudanya Mütarekesi’ni geleceğe taşımak ve tüm dünyaya duyurma açısından çok önemli bir çalışmaya daha imza attıklarına dikkat çeken Türkyılmaz, “Mütareke Binası’nın resminin olduğu Mudanya’mız için özel olarak PTT tarafından basılan 1326 adet özel pullar zarflara yapıştırılacak ve 10.10.2017 tarihi vurulacak. 10 gün sürecek “Atatürk ve Cumhuriyet Pulları Koleksiyonu Sergisi” Tahir Paşa Konağı’nda halkımıza açık olacak” dedi. 
HALUK LEVENT KONSERİ İLE FİNAL YAPILACAK
Kıbrıs Beyarmudu Belediyesi TSM Korosu, Tarihi Mudanya Bandosu konseri ile Beyarmudu Belediyesi ve Mudanya Belediyesi Halk Dansları Topluluklarının gösterileri ile üç gün boyunca  etkinliklerin renkleneceğini de belirten Türkyılmaz, “8 Ekim Pazar günü 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un katılacağı söyleşi ve imza günü, 9 Ekim Pazartesi akşamı Kurtalan Ekspres konseri, 10 Ekim Çarşamba akşamı ise Tarihçi - Yazar Sinan Meydan’ın katılacağı söyleşi ve imza günü, 11 Ekim Çarşamba günü akşamı ise Haluk Levent konseri ile kutlamalarımızın finalini gerçekleştireceğiz” dedi.
“DAYANAĞIMIZ MUDANYA MÜTAREKESİ İDİ”
“Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya derken dayanağımız Mudanya Mütarekesi idi” diyen Türkyılmaz, “Göreve geldiğimiz günden beri Mudanya Mütarekesi’ni öne çıkarak, ülkemizin kazanımlarını ortaya koyarak geleceğe ışık tutmaya çalıştık. Birçok söylemimizde belirttiğimiz gibi Mudanya Cumhuriyetimizin biçimlendiği kent olmuştur. 95 yıl önce barışa mühür vurulan Mudanya’mızda, birilerinin yok etmeye çalıştığı bu değerlerimize sahip çıkarak geleceğe taşıyarak, Mütareke ve Lozan’ın önemini bütün dünyaya duyurmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
11 Ekim Çarşamba günü gerçekleşecek olan “Barış ve Kardeşlik Yürüyüşü”nün yanı sıra Haluk Levent konseri HALK TV’den canlı olarak yayınlanacak.    

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık