solyanreklam
sagreklam

Başkan Hasan Can, Kurban Satış ve Kesim Yerini İnceledi

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Hekimbaşı’nda kurulum çalışmaları devam eden kurban satış ve kesim noktasını ziyaret ederek, yapılan hazırlıkları yerinde inceledi.

Başkan Hasan Can, Kurban Satış ve Kesim Yerini İnceledi
  • 01 Ağustos 2018, Çarşamba 0:00

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Hekimbaşı’nda kurulum çalışmaları devam eden kurban satış ve kesim noktasını ziyaret ederek, yapılan hazırlıkları yerinde inceledi.

Her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi bu yıl da Ümraniye Belediyesi, vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi ve hijyenik bir ortamda kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için gerekli tüm tedbirleri şimdiden almaya başladı. Ayrıca Ümraniye Belediyesi, Çözüm Merkezi ve Çağrı Merkezi ile Kurban Bayramı’nda Ümraniyelilerin dilek, talep ve şikâyetlerini de alacak. Bu kapsamda Başkan Hasan Can, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Hekimbaşı’nda kurulum çalışmaları devam eden kurban satış ve kesim noktasını ziyaret ederek, yapılan hazırlıkları yerinde inceledi.

Ümraniye Belediyesi “Kurban Denetim Birimi” Oluşturulacak

Ümraniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da “Kurban Denetim Birimi”  oluşturulacak. Bu birimin çalışmaları doğrultusunda; kurbanlıklar veteriner hekimler tarafından denetimden geçirildikten sonra alana alınacak. Yapılan denetimlerde, sağlık raporu ve küpesi olmayan hayvanların ilçeye girişine izin verilmeyecek. Kaçak hayvan getirenler hakkında ise yasal işlem yapılacak.

Veterinerlik Hizmeti Verilecek

Kurban kesim yerlerinde belediye veteriner hekimleri ve İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü veteriner hekimleri tarafından vatandaşlara kurbanlık hayvanlar hakkında sıhhi destek sağlanacak. Ayrıca tüm çadır ve kesim alanları hastalıklara karşı Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenli olarak ilaçlanarak dezenfekte edilecek.

Belirlenen kurban satış ve kesim noktalarında yer alan sosyal tesisler, içerisinde yer alan mescit, yemek salonu, kafeterya vb. sosyal donatı alanları ile vatandaşlara hizmet verilecek. Vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi için Ümraniye Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar bayram süresince de devam edecek. Bayram günlerinde kesim yerlerinde halkın muayene ve kontrol talepleri için veteriner hekim bulundurulacak.

Ümraniye, Kurban Bayramı’nda da En Temiz İlçe Olacak  

Ümraniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, bayram öncesi ve sonrası dahil tüm araç ve ekipleriyle hazır bulunacak. Söz konusu alanların tamamında temizlik, yıkama ve dezenfekte işlemleri gerçekleştirilecek. Ayrıca kurban atıklarıyla ilgili bölge genelinde tarama yapılarak görülen olumsuzluklara anında müdahale edilecek ve atıkların alımları yapılacak. Bayram süresince izinli kurban kesim noktalarından periyodik olarak en hızlı şekilde atıkların alımı yapılarak, atıkların birikmesi engellenecek. Ayrıca kurban bayramı süresince çöp konteynerlerine atılan kurban atıklarının kötü koku ve çevre kirliliğine sebebiyet vermemesi için ilçe genelinde bulunan konteynerlerin yıkama ve dezenfekte işlemleri de yapılacak.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık