Başkan Atilla: "Büyükşehir Belediyesi Olarak Eğitime Destek Veriyoruz"

Başkan Atilla: "Büyükşehir Belediyesi Olarak Eğitime Destek Veriyoruz"

Başkan Atilla:
  • 11 Ekim 2018, Perşembe 14:21

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgi Evi ve Millet Kıraathanesinde öğrencilerle bir araya gelen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, "Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime destek veriyoruz" dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Bilgi Evi ve Millet Kıraathanesi'ni ziyaret etti, öğrencilerle sohbet etti. Başkan Atilla, Bilgi Evi'nde ders veren öğretmenlerle yaptığı toplantıda, öğrencilere faydalı olmak için herkesin en yüksek verimle çalışması gerektiğini belirtti. Velilerin taleplerini dinleyen Başkan Atilla, çocukların ve gençlerin eğitimine büyük önem verdiklerini vurguladı. Millet Kıraathanesi'nde ders çalışan ve kitap okuyan öğrencilerle de görüşen Başkan Atilla, taleplerini dinledi.

Çocukların başarısı için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Başkan Atilla, şunları söyledi: "Ofis Semtinde eski Konukevini Bilgi Evi olarak çocuklarımızın hizmetine sunduk. Bilgi Evimiz çocuklarımızın hizmetindedir. Eski Konuk Evi’nin zemin katını Millet Kıraathanesi'ne dönüştürdük. Gençlerimizin Millet Kıraathanesi olan bu mekanda bilgi ve kitapla huzur ve güven içerisinde buluşması kitap gibi anlamlıdır. Çocuklarımızın ve ailelerinin memnuniyeti bizi mutlu etti. Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime destek veriyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda millet kıraathanelerinin sayısını artıracağız."

Eğitim alanında yeni bir mekanı şehre kazandırdığı için Başkan Atilla'ya teşekkür eden öğrenciler, "Öğretmenlerden büyük destek alıyoruz. Okuldaki kavrayamadığımız konuları, burada hocaların desteğiyle öğreniyoruz. Kitap okumak için de burayı tercih ediyoruz. Çünkü, farklı kitapları ve nezih bir ortamı Cumali Başkanımız bize armağan etti. Biz de vaktimizi burada faydalı işler yaparak değerlendiriyoruz" dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık