solyanreklam
sagreklam

BASININ DUAYENLERİNE BÜYÜKERŞEN'DEN VEFA PLAKETİ

BASININ DUAYENLERİNE BÜYÜKERŞEN'DEN VEFA PLAKETİ

BASININ DUAYENLERİNE BÜYÜKERŞEN'DEN VEFA PLAKETİ
  • 01 Ekim 2018, Pazartesi 0:00

Eskişehir yerel basınına 50 yılı aşkın süre hizmet eden duayen gazeteciler Rıdvan Uysal ve Hüsnü Arslan'a, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından, 'Vefa Plaketi' verildi.

Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti eski başkanlarından ve Onursal Başkanı Hüsnü Arslan ve 66 yıldır gazetecilik mesleğini sürdüren Rıdvan Uysal'a Başkan Büyükerşen, Eskişehir ve şahsı adına 'Vefa Plaketi' takdim etti.

Yerel Basın köşe yazarlarının katıldığı yemekte anılar tazelenerek, eski gazetecilik günleri anlatıldı. Başkan Büyükerşen, basındaki tüm teknolojik gelişmelere rağmen, gazeteleri sayfalarını tek tek açıp, mürekkep kokusunu duyarak okuduğunu ve uyandığını belirterek, " Bu toplantıyı Eskişehir basının iki emektarı için düzenledik. Aslında gazetecinin emeklisi olmaz. Çalışmasanız da gazetecilik içinizde yaşar. Fakat onunda nankör bir tarafı vardır. Bir süre sonra unutulursunuz. İki duayen arkadaşımız gazeteciliğe büyük emek verdi. Gazeteleri çıkartmak için gerektiğinde kağıt bobinlerin üstünde uyudular. Onlara Eskişehir, şahsım ve bu şehirde yaşayan gelmiş geçmiş insanlar adına, gazetecilik yaptıkları sürece bu şehre üstün katkıları nedeniyle minnet ve şükranlarımızı ifade eden birer plaket vermek istiyorum" şeklinde konuştu.

Üzerlerinde "Yarım asrı geçen gazetecilik yaşamınızda, mesleğinize Eskişehir'e ve Eskişehirlilere verdiğiniz üstün katkılar nedeniyle, tüm kent halkı adına en derin şükranlarımı sunuyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen" yazılı plaketlerini alkışlar arasında alan iki duayen basın emekçisi duygulandılar. Rıdvan Uysal, Büyükerşen'e teşekkür ederek, çok dolu olduğunu söyledi. Hüsnü Arslan ise gazetecilik yaşamının çoğunu Başkan Büyükerşen ile geçirdiğini hatırlatarak, " Eskişehir'e çok ayrı bir vizyon kazandırdınız Gerçekten vefa duygusu çok önemlidir. Böyle bir vefayı çok değerli başkanımızdan görmekten dolayı çök mutluyum" dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık