solyanreklam
sagreklam

Bağcılar’da 4 Bin 644 Sokak Hayvanına Kuduz Aşısı Yapıldı

Bağcılar Belediyesi Hayvan Barınma ve Müşahede Merkezi’nde 5 yılda 4 bin 644 sokak hayvanının kuduz aşısı yapıldı. 28 Eylül Dünya Kuduz Günü dolayısıyla hayvan sahiplerinin kuduz aşısı konusunda duyarlı olmasını isteyen veterinerler, “Kendimizi ve hayvan dostlarımızı kuduzdan korumanın en etkili yolu kuduz aşısıdır. İhmal etmeyelim” uyarısında bulundu....

Bağcılar’da 4 Bin 644 Sokak Hayvanına Kuduz Aşısı Yapıldı
  • 26 Eylül 2018, Çarşamba 13:33
Bağcılar Belediyesi Hayvan Barınma ve Müşahede Merkezi’nde 5 yılda 4 bin 644 sokak hayvanının kuduz aşısı yapıldı. 28 Eylül Dünya Kuduz Günü dolayısıyla hayvan sahiplerinin kuduz aşısı konusunda duyarlı olmasını isteyen veterinerler, “Kendimizi ve hayvan dostlarımızı kuduzdan korumanın en etkili yolu kuduz aşısıdır. İhmal etmeyelim” uyarısında bulundu.

2007 yılında hizmete açılan Bağcılar Belediyesi Hayvan Barınma ve Müşahede Merkezi, sokak hayvanlarının bütün gereksinimlerini karşılıyor. Beslenmeden sahiplendirilmeye kadar kedi ve köpeklerle yakından ilgilenen veterinerler, özellikle sıcak kanlı hayvanlardan insanlara bulaşan viral bir hastalık olan kuduz konusunda hassas davranıyor.

Barınak içindeki klinikte bakımı, teşhis ve muayenesi tamamlanan sokak hayvanlarına, daha sonra kuduz aşısı yapılıyor. Barınma merkezinde 2014’ten bugüne kadar 2 bin 901’i köpek ve 1743’ü kedi olmak üzere 4 bin 644 sokak hayvanının kuduz aşısı yapıldı. Aşılanan hayvanlar işaretlenerek kayıt altına alındı.

“Kuduz aşısı yaptırmayı ihmal etmeyin”

Binlerce hayvanı aşılayan barınakta görevli veterinerler, 28 Eylül Dünya Kuduz Günü dolayısıyla tehlikeli sonuçları olan kuduz hastalığına dikkat çekti. Hastalığın hem hayvanlar hem de insanlar için öldürücü özellik taşıdığını söyleyen veteriner hekim Yunus Giray Özarslan, “Kendimizi ve hayvan dostlarımızı kuduzdan korumanın en etkili yolu kuduz aşısıdır. İhmal etmeyelim” dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık