solyanreklam
sagreklam

ANKARA BÜYÜKŞEHİR'DEN MÜLTECİ KADINLARA MORAL ÇİÇEĞİ

Kadınlara her zaman her konuda destek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, şimdi de "Kadına Şiddete Hayır Haftası' kapsamında tüm kadınları temsilen, Başkent'te yaşayan mülteci kadınlara çiçek hediye etti.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR'DEN MÜLTECİ KADINLARA MORAL ÇİÇEĞİ
  • 15 Aralık 2018, Cumartesi 11:15

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ULUSLARARASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ ÜYESİ MÜLTECİ KADINLARA, "KADINA ŞİDDETE HAYIR" FARKINDALIĞI OLUŞTURMANIN SEMBOL RENGİ TURUNCU ÇİÇEKLER HEDİYE ETTİ

         Kadınlara her zaman her konuda destek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, şimdi de "Kadına Şiddete Hayır Haftası” kapsamında tüm kadınları temsilen, Başkent'te yaşayan mülteci kadınlara çiçek hediye etti.

         Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü Peyzaj bölümü personeli, "Kadına Şiddete Hayır" farkındalığı oluşturmanın sembol rengi olan turuncu çiçeklerle, Kuzey Yıldızı’nda bulunan Uluslararası Mesleki Eğitim Merkezi üyesi mülteci kadınlara sürpriz yaptı.

KADINA ŞİDDETE KARŞI TURUNCU FARKINDALIK

         "Kadına Şiddete Hayır" sloganıyla yol çıkılan sosyal sorumluluk projesinin farkındalık rengi olan turuncu tişörtlerle mülteci kadınların eğitim gördüğü merkeze gelen ANFA personeli, ANFA Genel Müdürü Orhan Kaya ile birlikte turuncu çiçekleri, mülteci kadınlara ve çocuklara hediye etti.

         Başkent'te yaşayan mülteci kadınlar, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde Türkçe eğitim alıyor. Türkçeyi öğrenen mülteci kadınlar daha sonra bilgisayar, aşçılık, pastacılık ve terzilik gibi mesleki eğitim programlarına katılıyor.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık