solyanreklam
sagreklam

ALTIN PORTAKAL SİNEMA OKULU BAŞVURULARI AÇILDI!

57. kez gerçekleşecek Antalya Altın Portakal Film Festivali, geleceğin sinemacılarına destek olmaya bu yıl da devam ediyor.

ALTIN PORTAKAL SİNEMA OKULU BAŞVURULARI AÇILDI!
  • 27 Ağustos 2020, Perşembe 11:12

3-10 Ekim tarihleri arasında 57. kez gerçekleşecek Antalya Altın Portakal Film Festivali, geleceğin sinemacılarına destek olmaya bu yıl da devam ediyor. Geçen yıl ilk kez düzenlenen ve 150 öğrenciyi ağırlayan Altın Portakal Sinema Okulu için başvurular açıldı. Bu yıl 4-9 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Altın Por-takal Sinema Okulu etkinlikleri çevrimiçi yapılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde sinemaseverlerle buluşacak An-talya Altın Portakal Film Festivali’nin gençlik projesi Altın Portakal Sinema Oku-lu, geleceğin sinemacılarına hayallerine ulaşmalarında destek olmayı ve ilham vermeyi amaçlıyor. Altın Portakal Sinema Okulu’na bu yıl Türkiye’deki üniver-sitelerde Radyo, Televizyon, Sinema, Medya, İletişim ve Görsel Sanatlar eğitimi alan 200 öğrenci seçilecek. Başvurular sonucunda seçilen öğrencilere özel olarak her sabah canlı dersler yapılacak. Bu derslerde sinema sektörünün önde gelen isimleri öğrencilerle tecrübelerini paylaşacak.
Festival, Altın Portakal Sinema Okulu’na katılamayan sinemaseverleri de unut-muyor. Herkesin erişimine açık olarak yayınlanacak söyleşi ve röportaj videoları ile Türkiye’nin dört bir yanından sinemaseverlere ulaşmak amaçlanıyor. Bu videolar, festival sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in geçen yıl belirttiği gibi “Gençler üretecek, Antalya gençlerle birlikte yükselecek” sloganıyla yola çıkan Altın Portakal Sinema Okulu için son başvuru tarihi 11 Eylül Cuma. Sinema öğrencileribaşvuru formuna festival web sitesi üzerinden ulaşabilirler.
Başvuru formu için; https://tinyurl.com/yysl25e9
Haberle ilgili basın bülteni ve görseller için; https://tinyurl.com/y64csj29
www.antalyaff.com
Basın İlişkileri
Merve Gençmerve.genc@antalyaff.com
Cansu Uzun Güncansu.uzun@antalyaff.com
https://www.youtube.com/AntalyaFF
https://www.facebook.com/AntalyaFF/
https://twitter.com/antalyaff
https://www.instagram.com/antalyaff/

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık