solyanreklam
sagreklam

Ali Çetinkaya Caddesi açılışa hazır

Ali Çetinkaya Caddesi açılışa hazır

Ali Çetinkaya Caddesi açılışa hazır
  • 31 Ağustos 2018, Cuma 0:00

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ali Çetinkaya Caddesi’ndeki kentsel tasarım projesinde çalışmalar tamamlandı. Son rötuşların yapıldığı cadde yeni haliyle bambaşka bir görünüme kavuştu.

Büyükşehir Belediyesi’nin Şarampol ’de olduğu gibi Ali Çetinkaya Caddesi’ni bir cazibe merkezine dönüştürmek için başlattığı kentsel tasarım projesi tamamlandı. “Güneş Doğudan Yükseliyor” sloganı ile Doğu Garajı Projesi kapsamında yenilenen Ali Çetinkaya Caddesi yem yeşil bir görünüm kazandı. Proje kapsamında, cadde üzerinde bulunan tüm binalar boyandı. Bina ön yüzündeki kolonlara, kompakt ahşap görünümlü laminat kaplamalar yapıldı. İş yerlerine görüntü bütünlüğünü sağlaması amacıyla tek tip tabelalar takıldı. Yürüyüş yolu boyunca gölgelikler monte edildi. Zemin doğal taşla kaplanırken, modern kent mobilyalarının montajı yapıldı. Gece muhteşem bir görsel zenginlik kazandıracak olan ışıklı süs havuzu da proje içinde yer alıyor. Projede son rötuşlar sürerken Tramvay hattı boyunca zemin yeşil halı ile kaplanıyor.  

Özel bireyler unutulmadı

Her projede engelli hassasiyetini göz önünde bulunduran Büyükşehir Belediyesi, görme engelli vatandaşların kaldırımlarda daha rahat yürümelerini sağlamak için projede hissedilebilir zemin uygulaması yaptı. Görme engelli bireyler kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan Ali Çetinkaya Caddesi boyunca rahatlıkla yürüyerek gezebilecek.

Müze konseptli cadde

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel´in ‘Antalya´nın en değerli köşesinden biri haline gelecek´ dediği Ali Çetinkaya Caddesi, yenilenen yüzüyle kentin çekim merkezlerinden biri olacak. Dünyada müze konsepti ile tasarlanan ilk cadde olan Ali Çetinkaya Caddesi boyunca 7 sergi küpü yer alacak ve Doğu Garajı kazısında çıkan tarihi eserlerden bir kısmı burada sergilenecek.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık