ABİM'e Yazdı Hayali Gerçek Oldu

ABİM'e Yazdı Hayali Gerçek Oldu

ABİM'e Yazdı Hayali Gerçek Oldu
  • 27 Ağustos 2018, Pazartesi 0:00

Antalya Büyükşehir Belediyesi İletişim Merkezi (ABİM), 9 yaşındaki Hatice Yaprak Sayılğan’ın talebine kayıtsız kalmadı. Hatice’nin mahallesine istediği basketbol potası bir mesajla çözüldü.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İletişim Merkezi (ABİM), binlerce çağrıya cevap vererek, vatandaşların sorunlarına çözüm üretmeye devam ediyor. Aksu ilçesi Macun Mahallesi’nde ikamet eden Hatice Yaprak Sayılğan, attığı bir mesajla basketbol potasını mahallesine kazandırdı.
Büyükşehir’den jet cevap
Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilikte gönüllere dokunmaya devam ediyor. 9 yaşındaki Hatice Yaprak Sayılğan, ABİM üzerinden yaptığı başvuruda evinin yanındaki pazar yerinin haftada bir gün çalıştığını ve diğer günlerin boş olduğunu dile getirdi. Pazar yerlerinin daralan şehir alanlarında çocukların nefes alma yerleri olduğunu ifade eden Hatice, yetkililerden pazar yerinin uygun bir yerine basketbol potası yapılmasını istedi. Antalya Büyükşehir Belediyesi İletişim (ABİM) çalışanları mesajı ivedi bir şekilde ilgili birime yönlendirdi. Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü yetkilileri, Macun Mahalle Muhtarı ve Aksu Belediyesi ile irtibata geçerek, gerekli çalışmaları yaptı. Basketbol potası çok kısa bir süre içerisinde Macun mahallesi Pazar alanına kuruldu.
Hayalim çok kısa sürede gerçekleşti
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Hatice Yaprak Sayılğan’ı evinde ziyaret ederek, çeşitli hediyeler verdi. Mesajına kısa sürede cevap verilmesinden ve yetkililerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Hatice; “Bu durum benim için hayaldi ve çok istediğim bir şeydi. Büyükşehir Belediyemiz çok kısa sürede hayalimi gerçekleştirdi. Çok mutluyum. Herkese çok teşekkür ederim” dedi.
Kızımız çok mutlu 
Kızının yaşadığı mutluluğun tarifsiz olduğunu ifade eden Baba Çetin Sayılğan şunları söyledi: “Pota için başlangıçta çok ümidim yoktu ama yine de bir e-mail atmak istedik. Büyükşehir Belediyesi çalışanları çok hızlı bir şekilde bizimle irtibat kurdu ve talebimizin olumlu sonuçlandığını bildirdiler. Çok şaşırdık. Mükemmel bir hizmet. Büyükşehir Belediyesine ve Başkanımıza kızımın hayalini gerçekleştirdikleri için teşekkür ederim.”
Anne Gülistan Sayılğan da şunları ifade etti: “Kızımızın hayalinin gerçekleşmesi sadece onun için değil tüm mahalle çocukları için çok faydalı olacaktır. Büyükşehir Belediyemizin bu şekilde çalışıyor olması gerçekten bizleri çok mutlu ediyor.”HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık