solyanreklam
sagreklam

3. ŞEFFAF MUTFAK GÜVENLİ GIDA FESTİ...

3. ŞEFFAF MUTFAK GÜVENLİ GIDA FESTİ...

3. ŞEFFAF MUTFAK GÜVENLİ GIDA FESTİ...
  • 01 Ocak 2000, Cumartesi 0:00

Lezzete doyuran, ünlü şeflerle vatandaşları bir araya getiren Şeffaf Mutfak Güvenli Gıda Festivali’nin bu yıl üçüncüsü düzenlendi.

Birbirinden lezzetli yemekler ve mutfağa dair birçok konunun yer aldığı Şeffaf Mutfak 3. Güvenli Gıda Festivali Çekmeköy Belediyesi’nin bahçesinde iki gün sürdü. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliği festivale;  İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş ve çok sayıda vatandaş katıldı. Festivalde, yiyecekler sergilenirken vatandaşlar sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirildi. Festivalde miniklere doğru el yıkama teknikleri anlatılırken çocuklar kendileri için hazırlanan mini alanlarda mutfağa girdi. Minikler keklerini rengarenk süsleyerek lezzet yarışı yaparken aileleri de heyecanla çocuklarını izledi. Çocukların en lezzetli keki yapmak için uğraştığı o anlar ise renkli görüntüler oluşturdu. Festivalde ayrıca Çekmeköy Belediyesi’nin denetimlerinden geçerek Şeffaf Mutfak Bayrağı alan işletmelere de belgeleri takdim edildi. 

 

 

Ünlü şefler; Rafet İnce, Sahrap Soysal, Muhsin Ertürk, Eyüp Kemal Sevinç’in mutfak sırlarını paylaşarak yemek tarifleri verirken, Diyetisyen Betül Ceylan da dengeli beslenmenin önemini ve kurallarını anlattı.

 

 

 

 

Açık havada spor

Sağlıklı yaşam için dengeli beslenme kadar önemli paya sahip olan spor da festivalde unutulmadı. Yeşil alanda hazırlanan spor etkinliklerinde katılımcılar bir yandan aletli spor yaparken diğer yandan da ana sahnede gerçekleşen zumba ve dans etkinliklerine eşlik ettiler.
 

 

Festivalde küçükten büyüğe herkes için birçok etkinliğin yapıldığını ve katılımdan dolayı çok memnun olduğunu belirten Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz,    “Bizim burada anaokulundaki çocuklarımıza, ellerini nasıl yıkayabileceklerinden nasıl pasta yapabileceklerine, ünlü şeflerimizin burada yemek tariflerine kadar birçok etkinliğin olduğu bir gıda festivali. Burada hijyeni önemsiyoruz, bölgemizde bu sertifikaları almaya hak kazanan firmalarımızı önemseyerek paydaş olarak bu işi yapıyoruz,” dedi. 
 

 

 

“Çok güzel eğleniyorum” 
En güzel keki yapmak için birçok süsleme yaptığını ifade eden Aybüke Serçe, “Kek yapıyoruz annem ve kardeşimle geldim. Çok güzel eğleniyorum” dedi. 
 

Müzikli akşamlar

Spor, oyun ve yemekle geçen gündüzlerin ardından alandakiler konserlrle müzik ziyafeti yaşadı. Şeffaf Mutfak Güvenli Gıda Festivali’nde 22 Eylül Cumartesi günü Evrencan Gündüz ve Buray, 23 Eylül Pazar günü de Zara  sahne aldı.

 

 BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık