23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun!

Beşiktaş Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı geleneksel çocuk şenliğ...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun!
  • 02 Ağustos 2018, Perşembe 19:54

Beşiktaş Belediyesi ve Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “23 Nisan Çocuk Şenliği” her yıl olduğu gibi bu yıl da çocukların buluşma noktası oldu. Çilekli Spor Tesisleri’nde düzenlenen etkinlik kapsamında çocuklar, kendileri için hazırlanan renkli oyun alanlarında; konserler, dans gösterileri ve yarışmalara katılarak 23 Nisan coşkusunu gönüllerince yaşadı. Çocuklar aynı zamanda en sevdikleri şarkılar eşliğinde oyunlar oynadı ve sürpriz hediyeler kazandı.

“23 Nisan Çocuk Şenliği” programına; Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, Beşiktaşlı çocuklar ve aileleri katıldı. Çocukların etkinliklerine ortak olan Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar, onlarla birlikte oyunlar oynadı, şarkılar söyledi, el ele tutuşarak dans etti. Bayram sevincini yaşayan çocuklar da ellerinde Türk bayraklarıyla "İzmir Marşı"na ve "10. Yıl Marşı"na hep bir ağızdan eşlik etti.

Törende konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar maddi ve manevi değerlerimize vurgu yaparak, “Aziz Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği ve egemenliğimizin simgesi olan meclisimizin kuruluşunun yıl dönümünü geleceğe taşıyacak olan çocuklara hediye ettiği bu bayramımızı maddi ve manevi değerlerimizi idrak ederek kutlamalıyız. Burası milli ve manevi değerlerle çağdaş değerlerin birlikte en güzel yaşandığı yer, meclisin kuruluşuna giden yolculuğun ilk adımı Beşiktaş’tan atılmıştır. Meclis çok önemlidir yani millet önemlidir, milletin geleceği için hiç şüphesiz çocuklar da çok önemlidir. Çocuklarımıza aktaracağımız bizi biz yapan değerler de milli ve manevi değerlerdir. Çocuklarımıza bunları hep birlikte doğru anlatmalıyız, doğru aktarmalıyız. Bu nedenle bunun simgesi olan milli egemenliğin de bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Bu bayramı daha doğru yaşamamız için bizlere ve toplumun büyük kesimine büyük sorumluluk düşüyor” dedi.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık