19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI
  • 01 Ocak 2000, Cumartesi 0:00

Anadolu toprakları; 1071’de Sultan Alparslan’ın Malazgirt Meydan Muharebesi öncesi savaş meydanında “Bugün ben de sizlerden biriyim. Sizlerle birlikte savaşan bir gaziyim. Beni takip edenler ve nefislerini yüce Allah’a adayarak şehit olanlar, cennete; sağ kalanlar gaziliğe kavuşacaktır” şeklinde dile getirdiği gaza anlayışıyla bizlere yurt olmuştur.

Batıla karşı asırlarca sürdürülen ve halen devam eden mücadelenin başarısı, milletimizin ve ülkemizin bekası, şüphesiz aynı gaza anlayışına bağlılığımızla ilişkilidir. Meydan ve cephe savaşlarından terörle mücadeleye, oradan 15 Temmuz hain darbe kalkışmasına kadar her devirde, bağımsızlığı için ölmeyi, yaşarsa gazi olmayı, düşünmeden göze alan bir milletin gelecek nesillerinin de ‘gazilik’ kavramını benimseme mecburiyeti vardır.

Şehitlerimizi ve gazilerimizi neslimize layığıyla anlatmak, her birimizin hem görevi hem sorumluluğudur. Böylece, isimsiz milyonlarca kahramana şükran ve minnetlerimizi belki ifade edebiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal’e ‘Müşir ve Gazi’ unvanı verilişinin yıldönümünde, 19 Eylül Gaziler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, gazilerimizden ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyor, hayatta olanlara sağlık dileklerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Murat ZORUOĞLU

Van Valisi

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık