solyanreklam
sagreklam

15 Temmuz Fotoğraf Sergisi Taksim Meydanı'nda Açıldı

Türk Milletinin 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı yazdığı kahramanlık destanını anlatan'Demokrasinin Zaferi 15 Temmuz 2016' fotoğraf sergisi Taksim Meydanı'nda açıldı. Serginin açılış töreninde konuşan Başkan Demircan, 'Bizim milletimiz istiklalini ve istikbalini hiçbir zaman devretmedi. Zaten ordu milletiz. Bu coğrafyada bu ordu, bu millet ve ruh olmasaydı zaten burada var olmazdık ve yaşayamazdık.' dedi.

15 Temmuz Fotoğraf Sergisi Taksim Meydanı'nda Açıldı
  • 13 Temmuz 2018, Cuma 0:00

Beyoğlu Belediyesi, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ikinci yıl dönümü münasebetiyle düzenlediği 15 Temmuz Şehitlerini Anma Etkinlikleri kapsamında “Demokrasinin Zaferi 15 Temmuz 2016” fotoğraf sergisini vatandaşlarla buluşturdu. Serginin Taksim Meydanı Açık Hava Sergi Alanı’nda gerçekleştirilen açılış törenine; 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik, AA İstanbul Haberleri Editörü Hüseyin Altınalan, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Beyoğlu Kaymakamı Savaş Ünlü ve Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürü İsmail Kılıç’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Anadolu Ajansının objektiflerinden 38 fotoğraf yer aldığı sergi, 10 Ağustos 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

"BİZİM MİLLETİMİZ İSTİKLALİNİ VE İSTİKBALİNİ HİÇBİR ZAMAN DEVRETMEDİ"

Açılış töreninde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Türkiye'nin çok kıymetli bir coğrafyada bulunduğuna dikkati çekerek "Merkez bir ülkeyiz. Buraya hükmeden bu coğrafyaya hükmediyor. Bu coğrafyanın her zaman düşmanları ve rakipleri oldu. Bunu fiili bir işgalle başaramadılar. Kurtuluş Savaşı'nda bu vatan evladı Kuva-yi Milliye ruhuyla nasıl sahaya indiyse, 15 Temmuz gecesi de aynı ruhla sokaklara inerek vatanını hiçbir zaman bırakmadı. Bizim milletimiz istiklalini ve istikbalini hiçbir zaman devretmedi. Zaten ordu milletiz. Bu coğrafyada bu ordu, bu millet ve ruh olmasaydı zaten burada var olmazdık ve yaşayamazdık. Bu vatanı ele geçirmek için terörle, açıktan saldırıyla işgal etmek, ele geçirmek mümkün değil. O halde neye başvurmaları gerekiyor? İhanete. Hiçbir kulun kabul edemeyeceği ihanetin ve entrikaların bin bir türlüsünü yaşadık. Hem de bunu dini duyguları kullanan bir grubun yaptığına şahit olduk." ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLA HER ŞEY ANLATILIYOR

Hain darbe girişiminin milli hafızada her zaman canlı tutulması gerektiğini vurgulayan 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik ise "Fotoğrafla her şey anlatılıyor. Kahraman bir halkın elinde taş dahi bulunmaksızın verdiği bu mücadelenin kutlu destanını anlatması bakımından bu fotoğraflar çok önemli. Bu topraklarda bu tür girişimleri yaşamayız inşallah. Rabb'im bizi kahramansız da bırakmasın. Toplumumuzda bu süreçte bu darbecilerin bir mağduriyet algısı oluşturmaya çalıştıklarını görüyoruz. Silivri'de de verilen kararlar sonrasında da bunu yine yaşadık. Gerek OHAL sürecinde gerekse de OHAL'den sonra devletin kendi çalışanını kapı önüne koyduktan sonra ya da yargılamalar sürecinde 'Biz mağduruz. İşimize son verildi.' denildi. Almanya birleştiğinde bir gecede devlet 500 bin kişiyi kapının önüne koydu. Liyakatinden veya eksikliğinden dolayı değil. Devletine sadakatinden dolayı. Dünyanın her yerinde devletine sadakati olmayan herkesin sonunun bu olması lazım." dedi.

“DÜNYANIN EN ALÇAK DARBE GİRİŞİMİ”

AA İstanbul Haberleri Editörü Hüseyin Altınalan da Türkiye'nin 15 Temmuz'da dünyanın en alçak darbe girişimine maruz kaldığını dile getirerek, "Nesilden nesile aktarabileceğimiz halkımızın kahramanca direnişini tarihe kayıt düşen medya mensubu arkadaşlarımızın eserlerinin burada sergilenmesini önemli buluyorum. İnsanlık tarihinde benzeri bulunmayan hain darbe girişiminin unutulmaması için bu ve benzeri etkinlikler çok önemli. Bu etkinliklere katkı sunan herkese teşekkür ederim." şeklinde konuştu.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık