12 Eylül Caddesi Araç Trafiğine Kapatıldı

12 Eylül Caddesi Araç Trafiğine Kapatıldı

12 Eylül Caddesi Araç Trafiğine Kapatıldı
  • 09 Ekim 2014, Perşembe 0:00

12 EYLÜL CADDESİ ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILDI

Mudanya Belediye binasının da içinde bulunduğu 12 Eylül Caddesi Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) kararı ile araç trafiğine kapatıldı. 

Mudanya Belediyesi’nin 19.08.2014 tarih ve 207 sayılı yazılı kararını değerlendiren UKOME Kurulu, 12 Eylül caddesini tamamen araç trafiğine kapattı. İtfaiye, Ambulans, Kamu araçları ve lojistik hizmet veren araçlar dışında 12 Eylül Caddesi’ni araç trafiğine kapatma kararı alınırken, Mütareke Evi Müzesi’nin çevresinin rahatlatılması yönünde gelen taleplerde değerlendirilmiş oldu. Yapılan çalışma ile çok önem verdikleri Mudanya Mütareke Müzesi’nin önündeki araç keşmekeşinin de önüne geçmiş olduklarının altını çizen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Barışın imzalandığı Mütareke Binamızın da görkemini ortaya çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.
“HALKA ALAN YARATMAK AMACINDAYIZ”
Yapılan uygulama ile halkın yürüme alanlarını da genişlettiklerini belirten Türkyılmaz, “Bu sayede caddede faaliyet gösteren esnaf da belirlenen alanlar içerisinde masa ve sandalyelerini koyabileceklerdir” dedi. Mudanya’da geçmiş dönemlerde yapılan çarpık yapılaşma ve yanlış imar uygulamaları ile halkın yaşam alanlarının kısıtlandığını ifade eden Türkyılmaz, “Biz yaptığımız çalışmalar ile halka ait olan yerleri halkımıza iade etmeye çalışıyoruz. İzinsiz, ruhsatsız ve habersiz gasp edilen yerleri halkımıza en güzel şekilde kazandırmak istiyoruz” diye konuştu. 


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık