solyanreklam
sagreklam

BELMEK EĞİTMENLERİNDEN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA EL EMEĞİ GÖZ NURU YILBAŞI KIYAFETİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projelerini birer birer hayata geçirmeye devam ediyor.

BELMEK EĞİTMENLERİNDEN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA EL EMEĞİ GÖZ NURU YILBAŞI KIYAFETİ
  • 29 Aralık 2020, Salı 11:30

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projelerini birer birer hayata geçirmeye devam ediyor. “İnsanlık ölmesin, insanlar da ölmesin” temasına dikkat çekmek amacıyla Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Çayyolu BELMEK eğitmenleri, kendi elleriyle lösemili çocuklara yılbaşı kıyafetleri dikti.

LÖSEV himayesinde tedavileri devam eden çocuklar kıyafetlerini yılbaşı etkinliğinde giyecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, “iyilik bulaşıcıdır” sloganıyla başlattığı projeler Başkent’te her geçen gün yayılıyor.

Başkan Yavaş tarafından hayata geçirilen toplumsal dayanışma kampanyalarıyla tüm toplum kesimleri pandemi sürecinde yalnız bırakılmazken, bir yandan da çocuk ve gençlere moral olacak sosyal sorumluluk projeleri hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Çayyolu BELMEK eğitmenleri lösemili çocukları sevindirecek bir çalışmaya imza attı.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA RENGARENK KIYAFETLER DİKİLDİ

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, “İnsanlık ölmesin, insanlar da ölmesin” temasına dikkat çekmek amacıyla Ankara’da LÖSEV himayesinde tedavileri devam eden lösemili çocuklara yılbaşı kıyafetleri hazırladı.

Çayyolu BELMEK kursu eğitmenleri; tütü etek, pelerin, pijama, şapka, tulum, sweatshirt ve bileklik gibi birbirinden güzel kıyafetleri kendi elleriyle dikti.

Sosyal sorumluluk projesine katılarak iyiliği bulaştırmak adına yapmış oldukları bu güzel davranıştan dolayı BELMEK eğitmenlerini ziyaret ederek teşekkür eden Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Bozkurt, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın ‘İyilik bulaşıcıdır’ söylemine uygun olarak Çayyolu BELMEK kurs hocalarımız bu sosyal sorumluluk projesini hazırladılar. LÖSEV’in talebi doğrultusunda lösemili çocuklara pelerin, şapka, pijama, tulum gibi çeşitli kıyafetler dikildi. Bu süreçte çocukların hayata gülümsemelerine sebep olabilirsek ne mutlu bize. Hayırsever vatandaşların bize ulaştırdığı oyuncakları da ayrıca çocuklarımıza hediye olarak götüreceğiz.”

TOPLUMSAL FARKINDALIK İÇİN GÖNÜLLÜLÜK ESASLI PROJE

Toplumsal farkındalık yaratarak çocuklara moral vermek için gönüllü olduklarını belirten Çayyolu BELMEK idarecileri ve eğitmenleri, düşüncelerini şu sözlerle ifade ettiler:

-Birsen Uzun (Çayyolu Bölgesi BELMEK Yöneticisi): “Gönüllü öğretmen arkadaşlarımızla burada sosyal sorumluluk projesi kapsamında lösemili çocukların yılbaşı programında giyinmeleri için tütü etek, pijama, tulum, pelerin ve sweatshirt diktik. Diktiğimiz kıyafetleri lösemili çocuklar yılbaşı programında giyecekler. Biz de çocukların mutluluğuna ortak olduğumuz için mutluluk duyuyoruz.”

-Havva Evra Umay (Giyim Eğitmeni): “Şu an pandemi nedeniyle kurslarımıza öğrenci alamıyoruz. Bu boşlukta hem zamanımızı değerlendirmek hem de çocukları sevindirmek için kıyafetler diktik. Lösemili çocuklar yararına burada böyle güzel bir projede gönüllü olduk.”

-Neslihan Halise Akın (Kırkyama Eğitmeni): “Pandemi döneminde kurslarımız kapandı. LÖSEV’e destek olmak için burada çocuklara çeşitli kıyafetler ve hediyeler hazırladık. Umarım çocukların yüzlerini güldürürüz.”


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık