solyanreklam
sagreklam

ATIKLAR DÖNÜŞÜYOR YARIŞMASI SONUÇLANDI

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çevreye verdiği önemin ve hassasiyetin bir göstergesi olarak instagram üzerinden düzenlendiği “Atıkları Dönüştürüyoruz” başlıklı

ATIKLAR DÖNÜŞÜYOR YARIŞMASI SONUÇLANDI
  • 30 Temmuz 2020, Perşembe 10:07

Dereceye girenlere ödülleri törenle verildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çevreye verdiği önemin ve hassasiyetin bir göstergesi olarak instagram üzerinden düzenlendiği “Atıkları Dönüştürüyoruz” başlıklı
yarışmada dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, “Çevre Eğitimi Birimini kuran ve sıfır atık belgesini alan ilk belediye olarak çevre ve doğa dostu çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazanan, çevre ve doğa dostu çalışmalarıyla dikkat çeken Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin atıkların çevreye zarar vermeden değerlendirilmesi amacıyla instagram üzerinden düzenlediği yarışmaya şehir içi ve dışından yoğun katılım gösterildi. Pandemi sürecinde evde kalmak zorunda olan vatandaşların evlerinde atık malzemelerden ürettikleri aksesuar, oyuncak, ev eşyası gibi objelerin yeniden değerlendirilmesini amaçlayan yarışmada birbirinden değerli 189 objeyi değerlendiren jüri üyelerinin kararı sonrası dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi.
JÜRİ TİTİZLİKLE DEĞERLENDİRDİ
Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nda düzenlenen ödül töreninde jüri üyeleri adına konuşan Çevre Yüksek Mühendisi Derya Ünver 5 farklı kurum ve kuruluşu temsil eden jüri üyelerinin toplam 4 defa bir araya gelerek tüm ürünleri titizlikle değerlendirdiğini söyledi. Dereceye giren ve giremeyen herkesi kutlayan Ünver, “Asıl önemli olan tüm katılımcıların çevre duyarlılığının arttırılması konusunda yarışmaya katılarak destek olmalarıdır. Emek veren herkese teşekkür ederiz” dedi.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR
Antalya’da yılda 1.3 milyon ton evsel nitelikte atık oluştuğuna dikkat çeken Ünver,
bu atıklar için her yıl 54 futbol sahası büyüklüğünde toprağın atık depolamak için kullanıldığını söyledi. Evsel atıkların ancak yüzde 12’sinin geri dönüştürülebildiğinin de altını çizen Ünver, bunun ülke ekonomisine 2 Milyon TL katkı sağladığını ifade etti.
Atıkların yeniden kullanımı ve geri dönüşümünü sağlamanın çevrenin korunması adına son derece önemli olduğunu da vurgulayan Ünver, bu konularda farkındalık yaratmak amacıyla yarışma düzenleyen Antalya Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.
ATIKLAR EKONOMİYE KATKI SAĞLIYOR
Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz de Antalya’nın en kıymetli hazinesinin çevre değerleri olduğunu ifade ederek, “Şehrimizin eşsiz güzellikteki doğasını, havasını, toprağını, suyunu kısacası tüm doğal değerlerini korumak hepimizin sorumluluğudur. Bu sorumluluk bilinciyle de Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak çevrenin korunmasına yönelik çalışmalarımızı her alanda sürdürüyoruz” dedi. Gürbüz, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre Eğitimi Birimini kuran ve sıfır atık belgesi alan ilk belediye olduğunun da altını çizdi. Gürbüz, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin entegre katı atık tesisleriyle atıkları enerjiye çevirdiklerini belirterek ülke ekonomisine de katkı sağladıklarını söyledi.
BİRİNCİYE HOBİ BAHÇESİ
Konuşmaların ardından dereceye girenlere ödülleri verildi. “Atıkları Dönüştürüyoruz” yarışmasında Gazeteden Güllü Kutu çalışmasıyla Gülhan Ülker birinci, Leğenden Süs Havuzu isimli çalışmasıyla Berk Dinçman ikinci, Deterjan Kutusundan Saksı isimli çalışmasıyla Ecem Gözpınar ise üçüncü oldu. 12 obje ise mansiyon ödülüne layık görüldü. Birinci olan yarışmacıya hobi bahçesi, ikinciye balkon dolusu çiçek ve üçüncüye de 4 kişilik deniz altı turu hediye edildi.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık