solyanreklam
sagreklam

ALANYA KIRSALINDA YOĞUN ÇALIŞMA

Büyükşehir Belediyesi Alanyalıların yaz aylarında yaylaya çıkış için sıkça kullandığı ana arterler ve grup yollarında bakım onarım çalışması yapıyor.

ALANYA KIRSALINDA YOĞUN ÇALIŞMA
  • 15 Haziran 2020, Pazartesi 4:06

Büyükşehir Belediyesi Alanyalıların yaz aylarında yaylaya çıkış için sıkça kullandığı ana arterler ve grup yollarında bakım onarım çalışması yapıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Alanya’nın kırsal mahallelerini birbirine bağlayan grup yollarında çalışma temposunu arttırdı. Yaz mevsimin girmesiyle birlikte vatandaşların yaylalara gitmek için kullandığı Taşatan Yolu’nun kış döneminde heyelan, su taşkını ve aşırı yağışlar nedeniyle bozulan yerlerinde çalışma gerçekleştiriliyor.
ÖNLEM ALINIYOR
Kırsal alan ekipleri iş makineleriyle yağmur giderleri, şarampolleri temizlerken, çukur olan noktalara dolgu ve yama çalışması yapıyor. Alanya ile Gazipaşa arasındaki sahil yolunun Aydap mevkiinde bozulan yolda dolgu ve yama çalışması gerçekleştirildi. Öte yandan Akçatı mahallesinde yolun dar olan noktası genişletildi ve toprak kaymasını önlemek amacıyla genişletilen yere taş duvar çalışması yapıldı.
DİM GRUP YOLUNA BAKIM
Alanya Dim Vadisi’ndeki 12 mahalleye ulaşımı sağlayan grup yolunun Kuzyaka ile Uzunöz Mahallesi sınırındaki keskin virajlı noktada Büyükşehir Belediyesi kırsal alan ekipleri yeni bir düzenleme yaptı. Virajdaki bariyerler sökülerek toprak kayması olan kısım büyük kayalarla doldurularak üzerine duvar yapıldı. Dolgu çalışmasının ardından trafik ekipleri bariyerleri tekrar monte edip, trafik levhaları dikerek ulaşımı daha güvenli hale getirdi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık