CUMHURBAŞKANI, ÇOCUK VE GENÇLİK RİTİM GRUBU'NA HAYRAN KALDI

AK Parti Gaziantep Adayları Tanıtım Toplantısı’na katılmak üzere Gaziantep’e gelen AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyük bir sürprizle karşılaştı. Bu yıl, Gaziantep Bakırcılar ve Sedefçiler Odası’nın yetiştirdiği kadın ustalarının da aralarında bulunduğu Büyükşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Ritim Grubu, cumhurbaşkanına özel bir gösteri sundu.

CUMHURBAŞKANI, ÇOCUK VE GENÇLİK RİTİM GRUBU'NA HAYRAN KALDI
  • 28 Ocak 2019, Pazartesi 11:30

   Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Ritim Grubu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a özel bir karşılama düzenledi. Grup, bakır ustalarıyla hazırladığı, “Uzun İnce Bir Yoldayım” ritim performansıyla Erdoğan’ı etkiledi.

 

   AK Parti Gaziantep Adayları Tanıtım Toplantısı’na katılmak üzere Gaziantep’e gelen AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyük bir sürprizle karşılaştı. Bu yıl, Gaziantep Bakırcılar ve Sedefçiler Odası’nın yetiştirdiği kadın ustalarının da aralarında bulunduğu Büyükşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Ritim Grubu, cumhurbaşkanına özel bir gösteri sundu. Gösteri karşısında etkilenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gösteriyi ilgiyle izledi. Cumhurbaşkanı, gösteri sonunda gençlerle ve eğitmenlerle sohbet etti, grubu Ankara’da performanslarını sergilemek üzere davet etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Çocuk ve Gençlik Ritim Grubu, ritim eğitiminin gençler üzerindeki olumlu etkisinin yanı sıra Gaziantep’in asırlık el sanatlarından tarihin ince nakışı Bakır işçiliğine dikkat çekmek amacıyla kuruldu. Gençlerde sayısal zekaya katkısı olduğu bilinen ritim çalışmaları aynı zamanda nesillere bakır işçiliğini anlatmayı, unutulmaya yüz tutmuş tarihi mesleği yaşatmayı hedefleyen grup, her yıl 7-18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlere kucak açtı, onların ritim duygusu ve zamanlama becerisiyle problemleri hızlı çözme becerilerine katkı sundu.

 HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık