BAŞKAN OSMAN ZOLAN: ÇAMELİ KABUĞUNU KIRDI

Büyükşehir ile birlikte Çameli'de hizmet destanları yazıldığına dikkat çeken Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Çameli kabuğunu kırdı artık" dedi.

BAŞKAN OSMAN ZOLAN: ÇAMELİ KABUĞUNU KIRDI
  • 01 Ocak 2019, Salı 12:20
Büyükşehir ile birlikte Çameli’de hizmet destanları yazıldığına dikkat çeken Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Çameli kabuğunu kırdı artık" dedi.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çameli İlçesini ziyaret ederek vatandaşlarla kucaklaştı. Başkan Osman Zolan'a Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, AK Parti Çameli İlçe Başkanı Tanju Gököz, MHP Çameli İlçe Başkanı Murat Genç ve beraberindekiler eşlik etti. İlk olarak Çameli Kaymakamı İsmail Sancak’ı ziyaret eden Başkan Osman Zolan, daha sonra Çameli Belediyesi, AK Parti Çameli İlçe Teşkilatı ve MHP Çameli İlçe Teşkilatı ile bir araya geldi. Çameli Merkezde esnafları ziyaret eden Başkan Osman Zolan, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Bir süre vatandaşlarla sohbet edip Büyükşehir Belediyesi hizmet ve yatırımlarını anlatan Başkan Osman Zolan, ilçeye bağlı mahalleleri de unutmadı. Gece geç saatlere kadar devam eden Çameli programı kapsamında Başkan Osman Zolan, Karabayır, Akpınar, Sarıkavak, Ericek, Kirazlıyayla, Elmalı, Gürsu, Arıkaya, ve Sofular Mahallelerini de ziyaret ederek vatandaşları dinledi, Büyükşehirin yatırımlarını anlattı.

“İhtiyaçları birer birer çözdük”

Gittiği her noktada vatandaşlardan büyük ilgi gören Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2014 yılında Denizli’nin büyükşehir statüsüne geçmesiyle birlikte 19 ilçe ve 622 mahallesinde hizmet vermeye başladığını söyledi. Başkan Osman Zolan, "Büyükşehir kararı alındığında vatandaşlarımızın kafasında belirsizlik vardı. ‘Denizli’nin merkezinden Çameli’nin en uç mahallesine hizmet gelir mi, nasıl gelir? Sıkıntı çekeriz, zorluk çekeriz. Bizim işlerimiz görülmez, hizmet gelmez’ şeklinde düşünce vardı. Çok şükür bugün dönüp geriye baktığımızda, vatandaşlarımızla bir araya geldiğimizde ‘İyi ki büyükşehir olmuşuz’ şeklinde olumlu tepkiler alıyoruz. Çünkü dokunmadığımız, hizmet etmediğimiz hiçbir mahallemiz yok Her yere arzu edilen, istenilen ve
ihtiyaç olan hizmetleri götürdük. Sorunları bir bir çözerek bugünlere geldik" diye konuştu.“Çameli kabuğunu kırdı”

Başkan Osman Zolan, Çameli’de gerek hükümetin, gerek Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesinin pek çok konuda önemli başarılara imza attığını kaydetti. Başkan Zolan, "Çameli’de hizmet destanları yazıldı. Hem hükümetimiz, hem büyükşehir belediyemiz hem de Çameli Belediyemiz tarafından yapılan çok güzel işler var. Çameli kabuğunu değiştirdi artık, Çameli gelinmek istenmeyen yer değil, gelmeyi arzu edilen, güzelliklerin paylaşıldığı can atılan bir yer olma noktasında hızla yol alıyor" dedi.

Verilen sözler tutuldu

Büyükşehir Belediyesi olarak söz verdikleri tüm hizmetleri hayata geçirdiklerini belirten Başkan Zolan, "Çok şükür, Çameli’de sosyal alanlar itibariyle de değerimiz olan Hayri Dev’in adını ve hatırasını yaşatmak için kültür merkezi ve müzesini gerçekleştirdik. Ayrıca toplantı salonu ve düğün salonu şeklinde yapılarımızı inşa ettik. Burada otogar yoktu, otogarımız yapıldı. İtfaiye hizmetleri noktasında çok sıkıntılar vardı. Çameli’nin üç ayrı merkezde hizmetler vermeye başladık. Sporlarla ilgili çocuklarımıza yeni imkanlar, spor alanları kazandırdık. Hülasa, Çameli’nin alt yapısı yoktu, merkezin kanalizasyonu yoktu. İçme suyu hatlarını değiştirdik, Kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını yaptık. Arıtma tesislerini hizmete almaya az kaldı " diye konuştu.

“Birlikte Başardık”

Çameli ile ilgili daha bir çok hayalleri olduğunu ifade eden Başkan Osman Zolan, "Bize destek veren, yanımızda olan tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çamelimiz bu hizmetleri inşallah sağlıklı, huzurlu, mutlu günlerde kullansın. Tüm Çamelimize hayırlı olsun. Biz bunu birlikte başardık. Arzu ettik, hep beraber yola çıktık, çok şükür bu güzel günlere de kavuştuk. Vatandaşımızın kafasındaki o soru işaretlerini de gidermiş olduk. Büyükşehir demek omzumuzda ağır yükler, vergiler gelecek, altından kalkamayacağımız bedeller ödeyeceğiz, noktasında kaygılar vardı. Çok şükür bu noktada herhangi bir olumsuzluk yaşatmadan Çamelimizi ve tüm Denizlimizi hizmet etmeye devam ettik. Emek veren, katkı sağlayan tüm çalışma arkadaşlarıma ve hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.
 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık