solyanreklam
sagreklam

BAŞKAN VEKİLİ BİLMEZ, GÖREVİNE BAŞLADI

Van Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevlerine atanan Mehmet Emin Bilmez, Büyükşehir Belediyesi’ndeki mesaisine başladı.

 BAŞKAN VEKİLİ  BİLMEZ, GÖREVİNE BAŞLADI
  • 09 Ocak 2019, Çarşamba 11:20

Van Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevlerine atanan Mehmet Emin Bilmez, Büyükşehir Belediyesi’ndeki mesaisine başladı. 

Yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Ardahan Valiliği görevinden Van Valiliği görevine atanan Mehmet Emin Bilmez, İçişleri Bakanlığı onayıyla Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevini de yürütecek. Vali Bilmez’i Vali Yardımcısı Sinan Aslan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Ülker Cem Kaplan, Genel Sekreter Yardımcıları Fazıl Tamer ve Salih Allahverdi ile daire başkanları karşıladı. Daha sonra makama geçen Vali Bilmez, Büyükşehir Belediyesi başkan vekilliği görevini Vali Yardımcısı Sinan Aslan’dan devraldı. 

Makamında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, makamlarda oturan değil, daha çok sahada olacaklarını söyledi. 

İçişleri Bakanlığı’nın olurları ile Van Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliği görevine dün itibarıyla atandığını belirten Bilmez şunları söyledi:

“Yaklaşık 26 aylık süreçte Başkan Vekilliği görevinde bulunan; öncelikle Sayın Valilerimiz İbrahim Taşyapan ve Murat Zorluoğlu’na, akabinde Vali Yardımcımız Sinan Aslan beylere şükranlarımı sunuyorum. Malumunuz üzere bir süre önce Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Van’a Vali olarak atandım ve dün itibariyle göreve başladım. Aynı zamanda Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevini de inşallah Mart ayı sonuna kadar yürüteceğim. Bu zaman aralığında kentimizin kötü olaylarla değil turizmle, doğal güzellikleriyle anılması için çalışacağız. Belediyeler kamu kaynağı kullanarak hizmet üreten kuruluşlardır. Belediyelerimiz her alanda ürettiği hizmetlerle vatandaşın hayatına dokunduğu için bizde en iyi şekilde bu görevi yürütmenin gayreti içerisinde olacağız.”

“BU KAPI HER DAİM VATANDAŞLARIMIZA AÇIK OLACAK”

Belediyeleri milletimizin rahatça ulaşabildiği ve kolaylıkla hizmet aldığı yerler olarak tanımlayan Vali Bilmez, “Mesai arkadaşlarımla birlikte Devletimize ve Milletimize 7/24 amade olacağız. İşlerimizi de yürütürken şeffaflık olgusu ile hareket edeceğimizi ifade etmek isterim. Aynı zamanda bütün sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların da bu yönde desteğini bekliyoruz. Bu kapı her daim vatandaşlarımıza açık olacak. Asla belediye hizmetlerine ulaşmada, herhangi bir sıkıntı yaşamayacaklar. Her zaman hizmeti güler yüzle alacaklar. Devletimiz tarafından vatandaşa hizmet üretmek için gönderilen her kuruş bu uğurda harcanacaktır. Önceki dönem Büyükşehir Belediyesinin kaynakları, terör örgütlerine veya terör bağlantılı kuruluşlara aktarılıyordu. Görevlendirme yapıldıktan sonra son iki yıldır gönderilen her kuruş vatandaşa hizmet olarak dönüyor. Biz bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağız. İnşallah bu dönem içerisinde hayırlı hizmetlere imza atarız. Güzel bir şehir güzel bir seda bırakmak en büyük arzumuz olacaktır. Görevimizi layıkıyla yerine getirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Vanlıların yaşanılır bir kentte mutlu yaşamalarını canı gönülden arzu ediyorum. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve devlet büyüklerimizin hepsine şükranlarımı sunarken, bütün hemşerilerimize selam ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

“MAKAMLARDA OTURAN DEĞİL, DAHA ÇOK SAHADA OLACAĞIZ”

Van’ı, mahallesiyle merkeziyle çok iyi bildiğini ifade eden Vali Bilmez sözlerini şöyle tamamladı:

“Bunun yanında Demokratik yapısını da çok iyi biliyorum. 4 yıl Van’da görev yaptım. İnşallah hep birlikte bundan sonra da Van’ı yönetmeye çalışacağız. Van, huzuruyla, kardeşliğiyle, üretimi ile gündem olması gereken bir şehirdir. Van’ın terör ve operasyonlarla anılması kesinlikle Van’ın hak ettiği bir durum değil. Van halkının da kentlerinin böyle anılmasını istemediğinin farkındayız. Makamlarda oturan değil, daha çok sahada olacağız. Basın mensuplarımızla da ilimizin gündemi ile alakalı zaman zaman beraber olacağız. Vanlıları mutlu eden her şey bizleri de mutlu eder. Vanlıları üzen her olay bizleri de üzer. Van bölgesinin cazibe merkezidir. Van’daki üretilecek katma değer, üretilecek güzellik çevresine de olumlu katkı sunar. Olumsuzluklar da maalesef olumsuz etkiler. Vanlı hemşerilerimiz birlikte ile Van’ın her mahallesinde, köyünde, sokağında, caddesinde olmaya çalışacağız. Kıt imkânlarımızı en güzel şekilde kullanıp, Van’ımıza hizmet edeceğiz. İlk olarak, birim amirlerimizle bir araya gelerek elimizdeki imkânlara bakacağız. Bir taraftan da bizden talep edilen tüm işlere bakacağız, değerlendireceğiz. Bugünden itibaren gezerek, görerek eksikliklerimizi de en kısa sürede gidererek, devam eden projelerimizi de vatandaşlarımızın hizmetine en kısa sürede sokmaya çalışacağız.”

Daha sonra bir süre makamında basın mensupları ile sohbet eden Vali Bilmez, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri ile de bir araya gelerek tanıştı. 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık