Ulaşım deyince akan sular durur

Fatih Mahallesi'nde vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 'Mali anlamda sıkıntılı bir dönemdeyiz. Ancak trafik ve ulaşım deyince benim için akan sular durur. Burada bölge trafiğini rahatlatacak adımları da kısa zamanda atacağız' dedi.

Ulaşım deyince akan sular durur
  • 01 Ocak 2019, Salı 11:30

BURSA - Fatih Mahallesi’nde vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Mali anlamda sıkıntılı bir dönemdeyiz. Ancak trafik ve ulaşım deyince benim için akan sular durur. Burada bölge trafiğini rahatlatacak adımları da kısa zamanda atacağız” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bereket sofrası etkinliği kapsamında bu sabah Fatih Mahallesi’ndeki vatandaşlarla bir araya geldi. Sabah namazını Fatih Merkez Camii’nde kılan Başkan Aktaş, sabah kahvaltısını da vatandaşlarla birlikte yaptı. Kahvaltının ardından Fatih Mahallesi Muhtarı Ziya Alınca, mahalle halkının Büyükşehir Belediyesi’nden beklentilerini dile getirdi. Çelebi Mehmet Bulvarını İstanbul Caddesi’ne bağlayan kavşağın bağlantı yolları ile Adalet Caddesi’nin özellikle 400 metrelik bölümünün genişletilmesi talebinde bulunan muhtar Alınca, ulaşım sorununa acil çözüm beklediklerini söyledi.

Akan sular durur

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Bursa’nın hızlı büyümeye paralel olarak kentleşme ve ulaşım konusunda sıkıntılar yaşadığını hatırlatarak, 2020 sonuna kadar ulaşım sorununun konuşulmadığı bir Bursa inşa etmek için yoğun çaba harcadıklarını söyledi. Mali anlamda sıkıntılı bir dönemde olduklarının altınızı çizen Başkan Aktaş, “Ancak trafik ve ulaşım deyince benim için akan sular durur. Biliyorsunuz göreve gelir gelmez küçük dokunuşlarla akıllı kavşak ve yol genişletmelerle kısmi de olsa bir rahatlama sağladık. Tabi ki öyle 15-20 kavşaktaki düzenleme ile trafik sorunu halledemezsiniz. Bunun için ulaşım master planımızı hazırlıyoruz. Önümüzdeki süreçte katlı yollar, ulaşım için yeni yeni kamulaştırmalar yapılacak. Fatih Mahallesi’nde de genişletilmesi istenen Adalet Caddesi’nin 400 metrelik bölümüyle ilgili çalışmaları başlatalım. Burada bölge trafiğini rahatlatacak adımları da kısa zamanda atacağız” dedi.


(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v3.0"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

HABERE AİT VIDEO


HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık