Sekapark – Plajyolu Tramvay hattına rekor ilgi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Şubat ayında faaliyete geçen Akçaray 2. etabı hizmete geçtiği 10 günde beklenenin üzerinde yolcu taşıyarak vatandaşları memnun etmeyi başardı.

Sekapark – Plajyolu Tramvay hattına rekor ilgi
  • 24 Şubat 2019, Pazar 8:32

Şubat ayı itibari ile faaliyete geçen Sekapark - Plajyolu tramvay etabı yolcular tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Yaklaşık 10 günlük süre zarfında toplamda 3 yeni istasyondan, 25 bin yolcu iniş biniş yapıldı. Vatandaşlar yapılan hizmetin yerinde ve zamanında olmasından dolayı büyük kolaylık sağladığını ifade etti. 2. Etap açıldığı günden bugüne gerek istasyonların çevresinde bulunan okullara giden öğrencilerin gerekse Seka Devlet Hastanesine gitmek isteyen yolcuların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

ŞEHİR DEMİRAĞLARIYLA ÖRÜLMEYE BAŞLANDI

UlaşımPark’ın işletmesini yürüttüğü Akçaray tramvay hattı vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Halkın severek kullandığı tramvaylar yeni hattın açılması ile birlikte yolculuk sayılarının artmasını sağladı. Yeni hat açılmadan önce gidiş-dönüş 15 kilometrelik hatta vatandaşlara hizmet veren Akçaray, yeni hat ile birlikte toplamda gidiş-dönüş 18 km uzunluğa erişti. Bu sayede vatandaşlara olan hizmet ağı da genişledi ve yolcu memnuniyeti üst seviyelere çıkarıldı.

VATANDAŞLAR ÇOK MEMNUN

Okullar bölgesinde eğitim gören öğrenciler, Sekapark " Plajyolu Akçaray hattının açılması ile okullarına ulaşımlarının çok rahat olduğunu kaydetti. Zaman kaybetmeden evlerinden okullarına gittiklerini ifade eden öğrenciler, bu sayede güvenilir, konforlu ve hesaplı şekilde ulaşım sağladıklarının altını çizdi. Seka Devlet Hastanesi’ne giden hasta ve hasta yakınları da eskiden ya özel arabaları ile ya da otobüslerle ulaşım sağladıklarını kaydederek, açılan yeni tramvay hattı ile çok rahat bir şekilde hastaneye ulaşabildiklerini kaydetti.

DÜN, BUGÜN, YARIN AKÇARAY

Akçaray 1 Ağustos 2017 tarihinden itibaren ücretli taşımacılık ile Kocaeli halkına hizmet vermeye başladı.12 araçla Kocaeli halkına hizmet etmeye başlayan ve seferlere başladığı günden bugüne halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Akçaray, Kocaeli halkının ulaşım konusundaki büyük bir yükünü hafifletti. Bugün toplam yolcu rekoru 41 Bin seviyesine çıkan Akçaray günlük ortalama 33 bin bandında yolcu taşıyor. Toplam 16 araçla hizmetine devam eden Akçaray her gün 304 sefer yapmakta. Sefer yoğunluğu takip edilmekte olup anlık ek seferler düzenlenerek vatandaşlar mağdur edilmiyor. Planlanan Plajyolu ve Kuruçeşme istasyonları tamamlandığında Akçaray 18 araçla vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık