KIRIM'DA YAŞAYAN SOYDAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKILMALI

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Kırım Türkleri Kültür Yardımlaşma ve Spor Kulübü Derneği'nin düzenlediği Geleneksel Kırım Gecesine katıldı.

KIRIM'DA YAŞAYAN SOYDAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKILMALI
  • 22 Ocak 2019, Salı 10:45

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Kırım Türkleri Kültür Yardımlaşma ve Spor Kulübü Derneği'nin düzenlediği Geleneksel Kırım Gecesine katıldı. Kırım Türk'ü hemşehrilerine nazik davetleri ve misafirperverlikleri için teşekkür eden Başkan Büyükerşen, Kırım'da yaşayan soydaşlarımızın gördüğü zulüm için gerekli siyasi adımların bir an önce atılması gerektiğini vurguladı.

Eskişehir'in Tatar Mahallesinde doğup büyüdüğünü belirten Başkan Büyükerşen, "Kırım bizler için büyük bir yaradır. Uluslararası platformda Kırım, bir Kıbrıs davası gibi olmalıdır ve Kırım'da yaşayan soydaşlarımıza sahip çıkılmalıdır" dedi Konuşmasının ardından Tepreş Ağası Burhan Çifter'e 2019 Tepreş ağalık beratını takdim eden Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, başta Kırım Derneği Başkanı Evren Olcay olmak üzere tüm Kırım Türklerine misafirperverlikleri için teşekkür etti.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık