solyanreklam
sagreklam

BÜYÜKŞEHİR ENGELLERİ SEVGİYLE AŞIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi üyelerinden 22 yaşındaki Ali Batıhan Oğuz, yüzme dalında elde ettiği derecelerin yanı sıra sanatsal çalışmalarda gösterdiği başarılarla da örnek oluyor.

BÜYÜKŞEHİR ENGELLERİ SEVGİYLE AŞIYOR
  • 13 Mayıs 2019, Pazartesi 11:40

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KUŞCAĞIZ AİLE YAŞAM MERKEZİ ÜYESİ OTİZMLİ ALİ BATIHAN OĞUZ BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

-YÜZME ALANINDA 12 MADALYASI BULUNAN ALİ BATIHAN OĞUZ, ÇİNİ VE TAKI TASARIMINDAN EBRU SANATINA KADAR BİRÇOK ALANDA YAPTIĞI ÇALIŞMALARLA DİKKAT ÇEKİYOR

         Ali Batıhan Oğuz… Henüz 2 yaşındayken tanışmış otizmle... Ailesinin desteği ve sevgisiyle uzun ve meşakkatli bir yolda yürüyen Ali, çalışmalarıyla ailesinin olduğu kadar arkadaşları için de adeta bir başarı makinası.

         Ankara Büyükşehir Belediyesi Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi üyelerinden 22 yaşındaki Ali Batıhan Oğuz, yüzme dalında elde ettiği derecelerin yanı sıra sanatsal çalışmalarda gösterdiği başarılarla da örnek oluyor.

12 MADALYALI ÖRNEK YÜZÜCÜ

         Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından düzenlenen yarışmalarda tüm engelleri aşarak başarıya kulaç atan Ali Batıhan Oğuz'un, farklı stillerde tam 12 madalyası bulunuyor.

         Yarışmalarda Türkiye dördüncülüğü elde eden genç yüzücü, şampiyonluğu göğüslemek için antrenmanlarına hiç durmadan devam ediyor.

AZİM ENGEL TANIMIYOR

         Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi'nde özel bir eğitim alarak, engelsiz insanların bile öğrenmekte zorlandığı Kuranı-ı Kerim'i Arapça okumayı başaran, çini ve takı tasarımı ile ebru sanatıyla ilgilenen Ali Batıhan Oğuz'un çalışmaları, çeşitli sergilerde sanatseverlerin beğenisine de sunuluyor.

         Azmi ve inancıyla öğretmenlerinin takdirini, arkadaşlarının da sevgisini kazanan Ali Batıhan, aldığı bire bir eğitim sayesinde yeteneklerini geliştirdiği merkeze büyük bir mutlulukla geliyor.

BÜYÜKŞEHİR YANINDA

         Doğuştan gelen, en temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bile özel bir eğitime ihtiyaç duyan otizmli vatandaşların hayattan kopmadan, üreten bireyler olabilmesi için destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi, imkanlarını adeta seferber ediyor.

          Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin özel eğitmenleri ve merkezleri aracılığıyla sevgi, ilgi ve özveriyle sağlanan bu destekler sayesinde engelli vatandaşların topluma kazandırılması amaçlanıyor.

ÜRETEREK ENGELLERİ AŞIYORLAR

          Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi, sunduğu olanaklarla Başkent’te yaşayan engelli bireylerin gelişimini ve sosyal hayata entegrasyonlarını sağlamayı da kolaylaştırıyor.

         Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi'ne geldikten sonra Ali Batıhan'ın sosyal gelişimine büyük bir katkısı olduğunu belirten Baba Harun Oğuz, oğlunun üreterek engelleri aştığını şu sözlerle dile getiriyor:

“Oğlum burada aldığı özel eğitimlerle sanatsal faaliyetlere yöneldi. Ortaya koyduğu ürünler kendine olan özgüvenini arttırdı. Öfke nöbetlerinde azalma olduğunu gözlemledik. Tüm yaşantısına olumlu bir katkı sağladı. Gönül rahatlığıyla, severek geliyoruz. Bu merkezin kapısı engellilere tamamen açık.”

SEVGİNİN GÜCÜ

         Kuşcağız Aile ve Yaşam Merkezi Engelliler ve Yaşlılar Lokali yöneticilerinden Berrin Altuncu ise, “Sevginin gücüne inanarak bu yola çıktık. Ortaya çıkan başarılarla bunun karşılığını alıyoruz. Çini oldukça ağır ve zor bir sanat olmasına rağmen Ali kısa sürede çok güzel ürünler ortaya koydu. Özel çocuklarımızın bu tarz uğraşlarda başarılı olması oldukça zor ama Ali zoru başaran bir çocuk” sözleriyle Ali’nin başarılarıyla gurur duyduklarını dile getiriyor. 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık