solyanreklam
sagreklam

Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101.yıl dönümü kutlandı.

Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü, düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Abide Meydanı'ndaki program Ağrı Valisi Süleyman Elban, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Metin ve Belediye Başkanımız Savcı Sayan’ın Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasıyla başladı.

Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101.yıl dönümü kutlandı.
  • 17 Nisan 2019, Çarşamba 13:40

Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü, düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Abide Meydanı'ndaki program Ağrı Valisi Süleyman Elban, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Metin ve Belediye Başkanımız Savcı Sayan’ın Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasıyla başladı. Belediye Başkanımız Savcı Sayanilk resmi törenine katılarak Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından kutlama programı Kültür ve Kongre Merkezi'nde devam etti.

Belediye Başkanımız Savcı Sayan bundan 101 yıl önce milletin mücadelesi sonrası düşmanın kaçtığını belirterek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlere Allah'tan rahmet diledi. 15 Nisan 1918 dönemi ve öncesinde yaşananların bu toprakların kolay vatan olmadığını gösterdiğini ifade eden Sayan, bu topraklarda yazılan kahramanlık destanlarını unutturmamak ve yarınlara taşımanın herkesin birinci görevi olduğunu vurguladı.

Program, Belediye Başkanımız Savcı Sayan'ın resim, şiir ve çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerini vermesiyle sona erdi.

HABERE AİT VIDEO


HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık