solyanreklam
sagreklam

ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN HASTALARA DESTEK ELİ

ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN HASTALARA DESTEK ELİ.

ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN HASTALARA DESTEK ELİ
  • 17 Eylül 2019, Salı 10:19

Ataşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik ücretsiz sunduğu sosyal yardımlar devam ediyor.

Engelli ve hasta vatandaşların her zaman yanında olan Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri vatandaşların her türlü taleplerini karşılıyor.

Bu kapsamda ilçe sınırları içinde yaşayan yatağa bağımlı hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara; hasta yatağı, engelli vatandaşlara ise akülü ve tekerlekli sandalye, baston ile benzeri koltuk değneği desteğinde bulunarak çalışmalarını hassasiyetle sürdürüyor.

Hastaların ihtiyaç duydukları yardım destekleri vatandaşların evlerine gidilerek teslim ediliyor.

Bu amaçla yatağa bağımlı hastaların evdeki bakımına hastane tipi yatak vererek katkı sağlanmış olunuyor. Verilen uzaktan kumandalı yatakların hem sırt hem de ayak kısmı hareket ettirilebiliyor. Elektrikli hasta yatağı kumandayla kolaylıkla hastanın rahat edebileceği şekilde evine yerleştiriliyor. Böylece hastanın ve ona bakan kişilerin hayatının kolaylaşması sağlanıyor.

Vatandaşlar tarafından yapılan başvurular ve talepler Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından incelenip değerlendiriliyor. Değerlendirmeler Ataşehir Belediyesi’nin uzman sosyolog ve psikologları tarafından yerinde tespit edilerek yapılıyor. Uygun görülen hasta yatağı, tekerlekli sandalye yardımları en kısa sürede vatandaşlara ulaştırılıyor.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık