solyanreklam
sagreklam

6 Ayda 55 Bin Ton Asfalt

Osmangazi Belediyesi, 2019 yılının ilk altı ayında 25 mahallede 20 kilometrelik asfalt serimi gerçekleştirdi.

6 Ayda 55 Bin Ton Asfalt
  • 05 Temmuz 2019, Cuma 10:25

Osmangazi Belediyesi, 2019 yılının ilk altı ayında 25 mahallede 20 kilometrelik asfalt serimi gerçekleştirdi. İlçe genelindeki asfalt yenileme ve yama çalışmaları için toplam 55 bin ton asfalt kullanıldı.

Şehri her alanda güzelleştirmek adına çalışmalarını sürdüren Osmangazi Belediyesi, asfaltlama çalışmaları ile ilçedeki eskiyen ve bozulan yolları yeniliyor. Belediye ekipleri, 2019 yılının ilk altı ayında yaklaşık 20 kilometre yolu sıcak asfaltla kaplarken, çalışmalar kapsamında toplam 55 bin ton asfalt kullanıldı. 25 mahalledeki cadde ve sokaklarda gerçekleştirilen asfalt kaplama çalışmaları için toplam 25 bin ton sıcak asfalt döken ekipler, muhtelif sokaklarda yapılan asfalt yama çalışmaları için de 30 bin ton asfalt kullandı. Özellikle, Demirtaş, Geçit, Alacahırka, Maksem, Demirkapı, Akpınar, Hamitler ve İvazpaşa mahallelerinde yoğun bir şekilde asfaltlama çalışması yapılırken, yıl sonuna kadar bozuk olan tüm yolların asfaltlanması hedefleniyor. Osmangazi Belediyesi, ayrıca asfaltlama çalışmaları kapsamında yılın ilk 6 ayında 4 kilometrelik alanda freze çalışması gerçekleştirdi. Freze ile kazınan yollar sıcak asfalt ile kaplandı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, vatandaşların ulaşım konusunda sıkıntı yaşamamaları adına asfaltlama çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek, "Sokak ve caddelerimizin daha güzel ve ulaşılabilir olması için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Asfaltlama çalışmalarımıza yaz aylarının yanı sıra kış aylarında da devam ediyoruz. Ekiplerimiz, ilçe genelinde belirlenen programlar dahilinde cadde ve sokaklardaki asfaltlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Osmangazi'de en ufak asfalt sorunu kalmayana dek çalışmalarımızı özverili bir şekilde sürdüreceğiz" dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık