SENFONİ ORKESTRASI SEZONU MUHTEŞEM BİR KONSER İLE AÇTI

SENFONİ ORKESTRASI SEZONU MUHTEŞEM BİR KONSER İLE AÇTI

SENFONİ ORKESTRASI SEZONU MUHTEŞEM BİR KONSER İLE AÇTI
  • 22 Eylül 2018, Cumartesi 0:00

2001 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in girişimiyle kurulan ve 17 yıldır birbirinden önemli sanatçıları ağırlayan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, yeni sezona muhteşem bir konser ile merhaba dedi. Yeni sezonun ilk konserinde dünyada dokunulmadan çalınan tek çalgı olan tereminin dünyaca ünlü virtüözü Hollandalı Thorwald Jorgensen Eskişehirlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Eskişehir'in kültür ve sanat hayatına büyük katkı sunan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası 18. sezonuna Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'ndeki muhteşem konser ile merhaba dedi. Orkestra Şefliğini Ender Sakpınar'ın yaptığı konserde konuk solist teremin virtüözü Thorwald Jorgensen katıldı. Ses dalgaları sayesinde dokunulmadan çalınan tek çalgı olan teremin ile muhteşem bir performans sergileyen Jorgensen'i Eskişehirli sanatseverler ayakta alkışladı.

Senfoni Orkestrası Sanat Danışmanı ve Orkestra Şefi Ender Sakpınar yaptığı konuşmada yeni sezonda da birbirinden özel konserlere imza atacaklarını belirterek "Sanata ve sanatçıya büyük kıymet veren bir belediye başkanına sahip olduğumuz için şehir olarak çok şanslıyız. Kendisi yurt dışı programı olduğu için bugün aramızda değil ancak ben sizin huzurunuzda kendisine Eskişehir'e böyle bir orkestra kazandırdığı için yürekten teşekkür ediyorum. 2001 yılında 24 kişiyle başlayan yolculukta bugün her hafta dolu salonlarda çok özel konserlere imza atıyoruz. Bizim emeklerimiz kadar Eskişehirli sanatseverlerin salonları hınca hınç doldurması ve alkışlarıyla bizleri onore etmesi bu işi çok daha anlamlı kılıyor. Bu sezonda da birbirinden değerli konuk solistler ile karşınıza çıkacağız" dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık