Mutluluğun resmi

Kırsal kesimi destekleme projesi kapsamında düzenli geliri olmayan köylülere binlerce küçükbaş hayvan veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, son olarak Kiraz’daki 152 üreticiye 606 koyun ve keçi dağıttı. Yetiştiricilik eğitimi alan hak sahiplerinin Sakız, Kıvırcık, Tahirova ve Saanen cinsi koyun ve keçileriyle buluşma anındaki mutlulukları görülmeye değerdi. Kırsal kesime sağladığı desteklerle kent genelindeki tarımsal faaliyetlere ciddi ivme kazandıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türk tarımına “rol model”, çiftçiye ise “umut” olmaya devam ediyor. 'Kırsal Kesimde Gelir Getirici Faaliyetlerin Desteklenmesi' projesi kapsamında yeterli gelir kaynağı olmayan köylülere binlerce küçükbaş hayvan dağıtan İzmir'in yerel yönetimi, bu kez Kiraz'da 606 hayvan daha dağıttı. Büyükşehir'in uzman kadrosunun verdiği yetiştiricilik eğitimlerini tamamlayan 12'si kadın 152 vatandaş, bütçelerine ek gelir sağlayacak hayvanlarını kurayla teslim aldı. Kiraz ilçesine bağlı Akpınar, Çayağzı, Doğancılar, İğdeli, Kırköy, Ören, Sarısu, Taşlıyatak, Tekbıçaklar, Tumbullar, Umurlu, Yenişehir ve Yeşildere köylerinden gelen hak sahiplerinin Sakız, Kıvırcık, Tahirova ve Saanen cinsi koyun ve keçileriyle buluşma anları ise görülmeye değerdi. Aile bütçesine nefes oldu Küçükbaş hayvancılığı teşvik etmek ve yaygınlaştırmak amacıyla 2015 yılında hayata geçirdiği proje ile Bayındır, Bergama, Beydağ, Güzelbahçe, Karaburun, Kiraz, Kınık, Menderes, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire ve Urla ilçelerine bağlı 376 köyde, 2.265 üreticiye yaklaşık 9 bin küçükbaş hayvan dağıtan İzmir Büyükşehir Belediyesi, zor günler geçiren köylü için adeta “can suyu” oldu. Büyükşehir'in dağıttığı koyun ve keçilerin toplam sayısı, yeni doğumlarla birlikte 16 bin'e ulaştı.

Mutluluğun resmi
  • 13 Ekim 2018, Cumartesi 1:30
Kırsal kesimi destekleme projesi kapsamında düzenli geliri olmayan köylülere binlerce küçükbaş hayvan veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, son olarak Kiraz’daki 152 üreticiye 606 koyun ve keçi dağıttı. Yetiştiricilik eğitimi alan hak sahiplerinin Sakız, Kıvırcık, Tahirova ve Saanen cinsi koyun ve keçileriyle buluşma anındaki mutlulukları görülmeye değerdi.

Kırsal kesime sağladığı desteklerle kent genelindeki tarımsal faaliyetlere ciddi ivme kazandıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türk tarımına “rol model”, çiftçiye ise “umut” olmaya devam ediyor.
'Kırsal Kesimde Gelir Getirici Faaliyetlerin Desteklenmesi' projesi kapsamında yeterli gelir kaynağı olmayan köylülere binlerce küçükbaş hayvan dağıtan İzmir'in yerel yönetimi, bu kez Kiraz'da 606 hayvan daha dağıttı. Büyükşehir'in uzman kadrosunun verdiği yetiştiricilik eğitimlerini tamamlayan 12'si kadın 152 vatandaş, bütçelerine ek gelir sağlayacak hayvanlarını kurayla teslim aldı. Kiraz ilçesine bağlı Akpınar, Çayağzı, Doğancılar, İğdeli, Kırköy, Ören, Sarısu, Taşlıyatak, Tekbıçaklar, Tumbullar, Umurlu, Yenişehir ve Yeşildere köylerinden gelen hak sahiplerinin Sakız, Kıvırcık, Tahirova ve Saanen cinsi koyun ve keçileriyle buluşma anları ise görülmeye değerdi.

Aile bütçesine nefes oldu
Küçükbaş hayvancılığı teşvik etmek ve yaygınlaştırmak amacıyla 2015 yılında hayata geçirdiği proje ile Bayındır, Bergama, Beydağ, Güzelbahçe, Karaburun, Kiraz, Kınık, Menderes, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire ve Urla ilçelerine bağlı 376 köyde, 2.265 üreticiye yaklaşık 9 bin küçükbaş hayvan dağıtan İzmir Büyükşehir Belediyesi, zor günler geçiren köylü için adeta “can suyu” oldu. Büyükşehir'in dağıttığı koyun ve keçilerin toplam sayısı, yeni doğumlarla birlikte 16 bin'e ulaştı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık