KURTULUŞ GÜNÜ'NDE SAZOVA BİLİM KÜLTÜR VE SANAT PARKI YÜZ BİNLERİ AĞIRLADI

KURTULUŞ GÜNÜ'NDE SAZOVA BİLİM KÜLTÜR VE SANAT PARKI YÜZ BİNLERİ AĞIRLADI

KURTULUŞ GÜNÜ'NDE SAZOVA BİLİM KÜLTÜR VE SANAT PARKI YÜZ BİNLERİ AĞIRLADI
  • 03 Eylül 2018, Pazartesi 0:00

Eskişehir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümünde Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı tarihi bir günlerinden birini yaşadı. Gündüz Türk Yıldızlarının nefes kesen hava akrobasi gösterisine ev sahipliği yapan park, akşam ise pop müziğin sevilen ismi Simge Sağın'ı ağırlandı. Büyük beğeni toplayan etkinlikleri Eskişehir ve çevre illerden gelen yüz binin üzerinde vatandaş takip etti.

Eskişehir son yılların en coşkulu 2 Eylül programını yaşadı. Resmi törenlerin ardından akşamüzeri Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı'nda Türkiye'nin gökyüzündeki gururu olan Türk Yıldızları hava gösteri ekibi, 2 Eylül içinuçtu. Masal Şatosu merkez alanlı gösteri büyük ilgi ve beğeni topladı. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'in de beğeniyle izlediği hava gösterisi sonrası Türk Yıldızları hesaplarından, "Teşekkürler Eskişehir! Bu kutlu güne yüzbinlerle birlikte masal gibi bir gösteriyle ortak olmaktan onur ve gurur duyduk. Nice 96 yıllara!" paylaşımında bulundular.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Simge Sağın konseri öncesi alanı hıncahınç dolduran Eskişehirliler, Kurtuluş Günü coşkusunu Eskişehir ve İzmir Marşları eşliğinde Türk bayraklarını sallayarak yaşadılar. Eskişehir'de olmaktan her zaman büyük mutluluk duyduğunu belirten ünlü sanatçı Simge Sağın, şarkılarını izleyenlerle birlikte seslendirdi. Sahnedeki mükemmel performansını danslarıyla süsleyen sanatçı, Eskişehirlilerin isteği üzerine yanlarına giderek onlarla, fotoğraf çektirdi. Sanatçı instagram hesabından,, "En sevdiğim şehir Eskişehir. Bugün hep birlikte çok özel bir gece yaşadık. Gelen herkese teşekkür ederim. Bizi buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e sonsuz teşekkürler" dedi.

Konserin finalinde ise Eskişehir'in Kurtuluş Günü, izleyenlerin uzun süre unutamayacağı görkemli havai fişek gösterisinin görsel şöleni ile taçlandı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık