KURTULUŞ GÜNÜ'NDE FENER ALAYI COŞKUSU

KURTULUŞ GÜNÜ'NDE FENER ALAYI COŞKUSU

KURTULUŞ GÜNÜ'NDE FENER ALAYI COŞKUSU
  • 03 Eylül 2018, Pazartesi 0:00

Eskişehir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü kutlamaları akşam Porsuk Çayı'nda düzenlenen botlarla fener alayı, havai fişek ve Flyboard gösterisi ile tamamlandı. Köprü üstleri ve Porsuk Çayı kıyılarını dolduran binlerce Eskişehirli marşlara büyük bir coşkuyla eşlik etti.

 Kurtuluş Savaşı'nda 13 ay 13 gün işgal altında kalan Eskişehir'in Kurtuluş Günü'nün 96. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği Porsuk'ta botlarla fener alayını binlerce Eskişehirli büyük coşkuyla izledi. Fener alayının geçişi öncesi Porsuk Çayı üzerinde nefes kesen bir Flyboard gösterisi gerçekleştirildi.

Porsuk Çayı üzerindeki köprülerde ve kıyılarda yerini alan binlerce Cumhuriyet sevdalısına Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından Türk bayrakları dağıtıldı. Botlardan atılan havai fişekler Eskişehirliler tarafından beğeni ve coşkuyla karşılandı. Fener Alayı kortejinde bulunan tekne üzerinden Eskişehirlilere seslenen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Porsuk kenarını ve köprüleri dolduran vatandaşlara etkinliklere gösterdikleri büyük ilgiden dolayı teşekkür etti.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık