FESTİVAL COŞKUSU BAŞLIYOR

FESTİVAL COŞKUSU BAŞLIYOR

FESTİVAL COŞKUSU BAŞLIYOR
  • 07 Eylül 2018, Cuma 0:00


Gemlik Kaymakamlığı, Gemlik Belediyesi ve Gemlik Kent Konseyi ile birlikte organize edilen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Gemlik Zeytini Festivalinde coşku başlıyor.
  Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, festival ile ilgili yaptığı basın toplantısında, festivalin Gemlik Kaymakamlığı, Gemlik Kent Konseyi ile birlikte dünyaya duyurulduğunu söyledi. Başkan Yılmaz, Gemlik siyah zeytininin festival sayesinde dünyaya açıldığını belirterek, "Zeytin tüccarlarının Gemlik zeytinini dünyaya pazarlasın diye bu festivali yapıyoruz. Gemlik zeytininin hak ettiği yere ulaşması için elinizden gayreti gösteriyoruz” dedi. Bu yıl Romanya, Yunanistan ve Bosna Hersek'ten 201 misafirin festivale renk katacağını kaydeden Başkan Yılmaz, Bursa'da en aktif çalışan ikinci kent konseyinin Gemlik Kent Konseyi olduğuna da dikkat çekerek, festivalin hayırlı olmasını diledi.
  Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş da, Gemlik'in güzellikleri içinde barındıran bir ilçe olduğunun altını çizerek, festival ile birlikte Gemlik'in başta zeytini olmak üzere konukseverliği ve güzelliklerini tanıtacaklarını, birliktelik tablosunun da güçlü hale geleceği bu festivalin hayırlı olmasını diledi.
  Gemlik Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim de, festival programı hakkında bilgi verdi.
  
HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık